Vajina Topları Nedir? Ne İçin Kullanılır?


vajina-toplari-nedir-ne-icin-kullanilir

Rahim kaslarını güçlendirmek amacı ile kullanılan vajina topları aynı zamanda cinsel ilişkiden alınan zevki artırmayı da amaçlıyor.

Kadın doğum uzmanları, pelvik kaslarını güçlendirilmesi için kegel egzersizlerini öneriyor. Pelvik taban kasları rahim, idrar kesesi ve kalın bağırsağın bir bölümünü destekliyor. Egzersizler yapılarak olası rahim sarkmalarının önüne geçilmesi sağlanıyor. Gebelikte ve doğum sonrasında öksürme, gülme, hapşırma ve aksırma sonucu görülen idrar kaçırma sorununa da engel oluyor. Yerde, ayakta ve duvardan destek alınarak yapılan kegel egzersizleri, aynı zamanda pelvik kaslarını cinsel ilişkiden çok daha fazla zevk almak için kullanmayı da öğretiyor.

Kegel egzersizlerinin yanı sıra, rahim kaslarının güçlendirilmesi için de vajina topları kullanılıyor. Vajina topu, vajinaya yerleştiriliyor ve günde 15-20 dakika kadar içeride tutuluyor. Bu süre zarfında topa direnç gösteren rahim kasları kuvvetleniyor. Vajina toplarının farklı boyutları bulunmaktadır. Düşük, orta ve güçlü direnç sağlayan vajina topları yaklaşık olarak 25, 35 ve 50 gram ağırlığındadır. Daha yüksek ağırlıklarda toplar da mevcuttur. Daha önce hiç kegel egzersizi yapmamış kadınların daha hafif olan vajina toplarını kullanması tavsiye ediliyor. Kegel egzersizini uzun süredir uygulayan kadınlar ise büyük topları kullanabilir.

Geyşa topları adı ile de bilinen bu toplar, kullanma talimatlarına uyularak cinsel ilişki esnasında da vajinada yer alabilir. Burada amaç hem kadının hem de erkeğin top sayesinde daha fazla zevk almasını sağlamaktır.

Bir önceki yazımız olan Ne Yaptığı Kestirilemeyen Orta Çağ Doktorları başlıklı makalemizde işkence gibi tedavi yöntemleri, orta çağ devletleri ve orta çağ doktorlarının tedavi yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Daha Fazla Cinsellik

KAÇIRILMAYACAK KONULAR

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı