Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2017

Vajinayı Gençleştiren Operasyonlar

Vajinayı Gençleştiren Operasyonlar

Estetik yalnızca görünen bölgeler için değil, görünmeyen bölgeler için de yapılan bir işlemdir. Vajinayı gençleştiren operasyonlar kimi zaman avantaj sağlarken kimi zaman riskleri ile can sıkıcı olabilir. İşte vajinayı gençleştirmek amacıyla yapılan en popüler cerrahi müdahaleler…

Labiaplasti: Bu tanım sıklıkla iç dudaklara, az da olsa dış dudaklara yapılan cerrahi müdahalelerin adıdır. İç dudaklara yapılan cerrahi işlemler en yaygın operasyonlardır. Genellikle boyut küçültme ya da asimetriyi düzeltme amacı ile uygulanmaktadır. Bazen kozmetik ihtiyaç dışında, spor aktivitelerinde negatif etkilerinden kurtulmak içinde uygulanabilmektedir. İç dudaklar, üretra ve vajinayı çevreler, cinsel uyarılmada oldukça önemli bir rol oynar. Cinsel uyarılma sonucu bu bölgenin kanlanması artar ve dudaklarda şişme olur. Bu cinsel doyumu sağlamaya yardımcı olur aynı zamanda kayganlaştırmaya da katkıda bulunur.

Vajinoplasti: Vajina dokusunun gerginleştirilerek çapının daraltılması amacı ile yapılmaktadır. Genellikle doğumlar sonucunda gevşemiş ve genişlemiş olan vajen dokusuna sahip kadınların tercihidir. bu yöndedir.

Himenoplasti: Bu işlemde himenin yeniden oluşturulması ve yırtık kenarların yeniden birleştirilmesi sağlanır. Genellikle dini ve kültürel sebepler nedeni ile tercih edilen bir işlemdir. Aynı zamanda son dönemlerde partnerine bir hediye vermek isteyen kadınlar da bu yönteme başvurmaktadır.

Dış Dudakların Büyütülmesi: Bu işlem vücudun farklı bölgelerinden alınan yağın, dolgunlaştırmak amacı ile dış dudaklara enjekte edilmesidir.

Vulva Lipoplastisi: Bazen vulvadaki yağların liposuctionla alınması gerekebilir.

G-spot Büyütme: Bu noktanın büyüklüğünü ve dolayısıyla teorik olarak bir kadının cinsellikten aldığı zevki arttırmak için kollajen gibi bir maddenin G noktasına enjekte edilmesidir.

Clitoral Kaput Azaltma: Klitorisin pençelerini (veya başını) açığa çıkararak, klitorisi çevreleyen cilt kaputunun küçültülmesi sağlanır. Bu sayede cinsel uyarılma kolaylaşır ve kadının cinsel doyumu artar.

VAJİNA ESTETİKLERİNİN RİSKİ NELERDİR?

  • Sinir hasarı
  • Kalıcı renk değişimi
  • Doku kaybı
  • Hassasiyet kaybı
  • Seks sırasında ağrı
  • Labia kenarlarında tırtıklanma
  • Diğer genital bölgelerde hasar

Yapılan çalışmalar ve yayınlar her zaman kadınların cerrahi sonrası kısa dönem memnuniyetlerini ölçmektedir. Bu ölçümleri yapan klinikler zaten bu uygulamaların yapıldığı merkezler olduğu için tarafsız olmadıkları da aşikardır.

Bir önceki yazımız olan Boyun Bakımı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde boyun bölgesi nasıl temizlenmeli, boyna nemlendirici sürülür mü ve boyna güneş kremi sürmek gerekli mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz