Vajinayı Gençleştiren Operasyonlar


Estetik yalnızca görünen bölgeler için değil, görünmeyen bölgeler için de yapılan bir işlemdir. Vajinayı gençleştiren operasyonlar kimi zaman avantaj sağlarken kimi zaman riskleri ile can sıkıcı olabilir. İşte vajinayı gençleştirmek amacıyla yapılan en popüler cerrahi müdahaleler…

Labiaplasti: Bu tanım sıklıkla iç dudaklara, az da olsa dış dudaklara yapılan cerrahi müdahalelerin adıdır. İç dudaklara yapılan cerrahi işlemler en yaygın operasyonlardır. Genellikle boyut küçültme ya da asimetriyi düzeltme amacı ile uygulanmaktadır. Bazen kozmetik ihtiyaç dışında, spor aktivitelerinde negatif etkilerinden kurtulmak içinde uygulanabilmektedir. İç dudaklar, üretra ve vajinayı çevreler, cinsel uyarılmada oldukça önemli bir rol oynar. Cinsel uyarılma sonucu bu bölgenin kanlanması artar ve dudaklarda şişme olur. Bu cinsel doyumu sağlamaya yardımcı olur aynı zamanda kayganlaştırmaya da katkıda bulunur.

Vajinoplasti: Vajina dokusunun gerginleştirilerek çapının daraltılması amacı ile yapılmaktadır. Genellikle doğumlar sonucunda gevşemiş ve genişlemiş olan vajen dokusuna sahip kadınların tercihidir. bu yöndedir.

Himenoplasti: Bu işlemde himenin yeniden oluşturulması ve yırtık kenarların yeniden birleştirilmesi sağlanır. Genellikle dini ve kültürel sebepler nedeni ile tercih edilen bir işlemdir. Aynı zamanda son dönemlerde partnerine bir hediye vermek isteyen kadınlar da bu yönteme başvurmaktadır.

Dış Dudakların Büyütülmesi: Bu işlem vücudun farklı bölgelerinden alınan yağın, dolgunlaştırmak amacı ile dış dudaklara enjekte edilmesidir.

Vulva Lipoplastisi: Bazen vulvadaki yağların liposuctionla alınması gerekebilir.

G-spot Büyütme: Bu noktanın büyüklüğünü ve dolayısıyla teorik olarak bir kadının cinsellikten aldığı zevki arttırmak için kollajen gibi bir maddenin G noktasına enjekte edilmesidir.

Clitoral Kaput Azaltma: Klitorisin pençelerini (veya başını) açığa çıkararak, klitorisi çevreleyen cilt kaputunun küçültülmesi sağlanır. Bu sayede cinsel uyarılma kolaylaşır ve kadının cinsel doyumu artar.

VAJİNA ESTETİKLERİNİN RİSKİ NELERDİR?

  • Sinir hasarı
  • Kalıcı renk değişimi
  • Doku kaybı
  • Hassasiyet kaybı
  • Seks sırasında ağrı
  • Labia kenarlarında tırtıklanma
  • Diğer genital bölgelerde hasar

Yapılan çalışmalar ve yayınlar her zaman kadınların cerrahi sonrası kısa dönem memnuniyetlerini ölçmektedir. Bu ölçümleri yapan klinikler zaten bu uygulamaların yapıldığı merkezler olduğu için tarafsız olmadıkları da aşikardır.

Bir önceki yazımız olan Boyun Bakımı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde boyun bakımı, cilt bakımı ve peeling hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

90
87 paylasim, 90 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı