vazelin-kullanmak-icin-6-neden

Vazelin Kullanmak İçin 6 Neden


1# Vazelin Kullanarak Allık Yapın

Vazelin, özelliği gereği parlak bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda nemlendirici etkisi ve vücutta uzun süre kalıcılığı ile çok kullanışlıdır. Vazelinin bu 3 özelliğini maksimum faydaya çevirebileceğiniz bir önerimiz var. Toz allığınızın bir miktarını vazelin ile karıştırın. Bu karışımı tıpkı allık gibi kullanabilirsiniz. Bu sayede hem doğal hem de ön plana çıkarılmış elmacık kemiklerine kavuşabilirsiniz. Üstelik yüzünüzde diğer allıklara göre çok daha uzun süre kalacaktır.

2# Vazelini Dudaklarınızda Kullanmayı Deneyin

Dudağınıza vazelin sürün ve diş fırçası ile fırçalayın. Bu sayede kötü deriden arındırılmış ve nemlendirilmiş dudaklara kavuşacağınızın garantisini verebilirim. Ayrıca yatmadan önce dudaklarınıza vazelin sürmeyi de deneyebilirsiniz. Bunu yaparsanız sabah kalktığınızda dudağınızdaki muhteşem etkiye inanamayacaksınız. Kış için en etkili dudak nemlendiricisi de tabi ki vazelin olacaktır.

3# Vazelini Makyaj Temizlemek İçin Kullanabilirsiniz

Çıkmak bilmeyen inatçı makyajınızı cildinize zarar vermeden çıkarmanızın en iyi yolu vazelin kullanmaktır. Ayrıca göz çevrenizi vazelin ile nemlendirip uyumayı da deneyebilirsiniz.

4# Vazelini Kaş ve Kirpiklerinizde Deneyin

Kaş ve kirpik fırçanıza bir miktar vazelin sürün ve fırçanızla hafifçe bunları tarayın. Vazelin, kirpik ve kaşlarınızı nemlendirip besleyecektir. Aynı zamanda şekil almayan inatçı kaşlarınızı düzeltmek ve istediğiniz gibi durmasını sağlamak içinde vazelin en büyük yardımcınız olacaktır.

5# Vazelini Parfüm ile Birlikte Kullanmayı Deneyin

Vücudunuzda parfümü sıkacağınız noktalara bir miktar vazelin sürmeyi deneyin. Bu sayede sıktığınız parfümün çok daha uzun süre vücudunuzda kalıcı olmasını sağlayacaksınız.

6# Vazelini Ayak Bakımınıza Dahil Edin

Gece yatmadan önce vazelini ayaklarınıza sürün. Daha sonra ayaklarınızı önce şeffaf folyo ile kaplayın. Sonrasında ise üzerine çorap giyin. Sabah kalktığınız zaman yumuşacık ayaklara sahip olacağınızın garantisini veriyoruz.

Bir önceki yazımız olan Evde Sivilcelerden Kurtulmanız Mümkün! başlıklı makalemizde göz bakımı, sivilce ve sivilce problemleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

86
82 Paylaşım, 86 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir