Vegan Anne 11 Aylık Bebeğini Öldürüyordu


Size Amerika’da yaşanan yeni bir olaydan bahsetmek istiyorum. Bu acıklı olaya benzer davaları daha önce duydunuz mu bilmiyorum ama şimdi sizinle paylaştım habere karşı şaşkınlığa uğrayacağınızı biliyorum. Çocuğunu kendi gibi vegan beslenmeye zorlayan bir anne hapse girebilir!

Babası Hastaneye Götürmeseydi Bebek Ölecekti

11 aylık bir bebek düşünün. Bir anda vücudunda farklı hastalık belirtileri ortaya çıkıyor. Bebeğin vücudunun her yerinde kızarıklıklar çıkıyor ve bebek ellerini kullanamamaya başlıyor.

33 yaşındaki bebeğin annesi Elizabeth Hawk ise ailesinin sorularını bebeğinin alerjisi olduğunu söyleyerek geçiştiriyor. Fakat bu cevaba rağmen babanın içi bir türlü rahat etmiyor ve çocuğunu hastaneye götürüyor. Böylece tüm gerçekler ortaya çıkıyor!

vegan-anne-11-aylik-bebegini-olduruyordu-3

Vegan olan anne, bebeğini neredeyse doğduğu günden beri sıkı bir vegan diyetine sokmuş. Evet yanlış duymadınız! Üstelik annenin takıntılı bir beslenme saplantısına girmiş olduğunu ‘sadece su ve güneş ışığıyla yaşama’ felsefesinden rahatlıkla anlayabilirsiniz. Vegan anne çocuğunu aylarca yalnızca kuru yemiş ve meyvelerle beslemiş. Bu durum az kalsın bebeğin ölümüne neden oluyormuş.

Vegan anne, ona muhtaç durumda olan bir bebeği yetersiz beslenmeye maruz bırakıp hayatını riske soktuğu için her an hapse girebilir.

Doktorlar, bebeğin vücudunda beliren kızarıklık ve isiliklerin zamanında tedavi edilmediğinden dolayı septik şoka girme riskinin olduğunu söyledi. Bebek o kadar kötü ve yetersiz bir şekilde beslenmiş ki, maalesef ki gelişimini yaşıtlarından çok daha geç tamamlayacak. Ne yazık ki hayatı boyunca annesinin hatasının cezasını bu zavallı masum bebek çekecek.

vegan-anne-11-aylik-bebegini-olduruyordu-2

Amerika’da yaşanan bu sıra dışı olayda vegan anne şu anda hapis istemiyle yargılanıyor. Tedavisi hala devam eden ve durumunun iyiye gittiği söylenen bebek ise şimdilik babası ve kardeşleri ile birlikte yaşıyor.

Vegan beslenme bir yaşam seçimidir. Siz vegan beslenmeyi seçmekte elbette özgürsünüz. Fakat bu özgürlük çocuğunuzun hayatını tehlikeye atma noktasına geldiğinde durup biraz düşünmeniz gerekir. Hiçbir şey bir çocuğun sağlığından daha önemli olamaz. Hem kendiniz için hem de çocuğunuz için bilinçsiz hareketlerden her zaman uzak durmalısınız. Vegan beslenmeyi hayatınızda istiyorsanız, uzmana başvurmanızı öneririm.

Sağlıkla kalın…

Bir önceki yazımız olan Ünlülerin Olmazsa Olmaz Kulis İstekleri başlıklı makalemizde eğlence ve magazin hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

98
93 paylasim, 98 puan

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu kişilerin çocuk yapmasına ne demeli peki? Allah sen büyüksün. İnşallah ölene kadar hapiste kalır.

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı