Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2017

Vizesiz Seyahat Tüyoları

Vizesiz Seyahat Tüyoları

Avrupa’da birçok ülke geçtiğimiz yıllarda yaşadığı ekonomik kriz sürecinden sonra gelirlerini arttırabilmek adına oturum ve pasaportlarını adeta bir gelir kapısı haline çevirdiler. Özellikle ülkelerine yatırım yapacak iş adamlarını çekebilmek için cazip oturum imkanları tasarlayan ülkeler var. Peki, hangi ülkeler ne gibi şartlar sunuyor? Gelin birlikte inceleyelim.

Yunanistan

Kapı komşumuz Yunanistan, 250 bin Euro’luk gayrimenkul yatırımı yapanlara oturma izni veriyor. Varlığın kaynağını falanda sorgulanmıyorlar. Ne olursan ol, yine gel diyorlar, demek abes kaçmaz. Peki, Yunanistan ne vaat ediyor?

  • 5 yılda bir yenilenen süresiz oturum
  • Vizesiz Şengen (Schengen) bölgesinde dolaşım
  • Komşuda oturum almanız için bekleme süresiniz: 3 ay

Macaristan

Yıllarca bizi ülkelerinden attıkları için bununla övünen Macarlar bile şimdi paran varsa gel otur diyecek kıvama geldi. Burada oturum, komşu Yunanistan’dan biraz daha pahalı tabi. Macaristan’dan oturum alabilmek için 300 bin Euro’luk oturum bonosu yatırımı yapmanız gerekli. Peki, Macaristan ne vaat ediyor?

  • 5 yılda bir yenilenen süresiz oturum
  • Vizesiz Şengen (Schengen) bölgesinde dolaşım
  • Macaristan’da oturum almanız için beklemeniz gereken süre: 2 ay

Portekiz

5 saatlik bir uçak yolculuğu sonrasında ulaşabildiğiniz bu güzel ülke, iklim ve güzellik olarak çok etkileyici bir büyüye sahip. Portekiz de yatırım ile oturum veren ülkelerden biri. Portekiz’in oturum menüsünde her keseye uygun bir şeyler bulunuyor. 500 bin Euro’luk gayrimenkul yatırımı, 1 Milyon Euro’luk finansal yatırım 10 kişilik istihdam yaratacak işletme, 350 bin Euro’luk ARGE yatırımı, 350 bin Euro’luk gayrimenkul yatırımı (30 yaş üzeri bina/kentsel dönüşüm bölgesi), 250 bin Euro’luk sanatsal, mimari yatırım ve tarihi eserlerin korunması yatırımı . Peki, Portekiz ne vaat ediyor?

  • Vizesiz Şengen (Schengen) bölgesinde seyahat özgürlüğü
  • Portekiz’de yaşama, çalışma ve eğitim
  • 6 yıl oturum sonrasında vatandaşlık olasılığı

Bir önceki yazımız olan Gerçek Mi Yoksa Photoshop Mu? Sizde Şaşıracaksınız! başlıklı makalemizde Kapadokya konaklama fırsatları, Kapadokya'dan müthiş kareler ve Kapadokya'da nereleri gezip görmeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz