Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2017

Volkswagen, Ducati’i Satıyor!

Volkswagen, Ducati’i Satıyor!

Emisyon skandalı ile birlikte yaşananlar sonrasında yeni operasyonlara yönelen Volkswagen markasının Ducati’nin satılması dâhil bir dizi stratejik satış amacı ile yatırım bankası Evercore’a talimat verdiği iddialar arasında yer aldı. Bazı potansiyel alıcılar ile görüşmeler sürdürmeye devam eden Volkswagen, satış konusunda henüz nihai bir karar almadı.

Volkswagen markasının Audi birimi, 2012 yılında Ducati’yi 860 milyon Euro’ya satın almıştı. Reuters’a konuşan kaynaklara göre Ducati markasının yıllık kârı 100 milyon Euro’yu, toplam değeri ise 1 milyar Euro’yu buluyor.

8.5 MİLYON ARACI GERİ ÇAĞIRMIŞTI

Dünya çapında sattığı yaklaşık 11 milyon aracın sürüm testlerinin yanıltıcı yazılım içerdiğini kabul eden Volkswagen markası, Avrupa Birliği ülkelerinde satmış olduğu 8,5 milyon aracı geri çağıracağını açıklamıştı. Büyük bir maddi kayıp yaşayan dev şirket Volkswagen markası, binlerce kişiyi işten çıkararak kesintiye gitme kararına varmıştı. Volkswagen markasının kayıplarını azaltmak amacı ile elektrikli otomobil gibi kârını artıracak farklı teknolojilere yöneldiği de iddia ediliyor.

Bir önceki yazımız olan Rus Savaş Gemisi İle Kargo Gemisi Çarpıştı! başlıklı makalemizde Kilyos'a nasıl gidilir, Kilyos otobüs seferleri ve Kilyos'ta yüzmek tehlikeli mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz