vucut-bakimi

Vücut Bakımı İçin Etkili Formüller


Cildinizin sağlıklı ve güzel olması, vücudunuzun da güzel olması anlamına gelir. Vücudunuzda diğer tüm organlar gibi bakıma ihtiyaç duyar ve bakımı ihmal edildiği zaman size kendini hissettirecek hatalar ortaya çıkartacaktır. Bu durumda maalesef ki kötü sürprizlerle karşı karşıya kalmanız kaçınılmaz olacaktır.

Size vücut bakımı için etkili formüller önermeden önce bakım konusunda temel bir noktayı hatırlatmak istiyorum. Mutlaka vücudunuzun ne istediğini bilerek hareket etmelisiniz.

Işıl Işıl Parlayan Bir Cilt İçin Bakım Şart!

Her bayanın arzusudur, yaş ilerledikçe bebeksi bir tene sahip olmak! Uygulayacağınız vücut bakımı için etkili formüller ile hem bebeksi hem de ışıl ışıl bir tene sahip olabilirsiniz. Bu hayali gerçeğe dönüştürmek elbette ki sizin elinizde! Bunun için sadece kendinize biraz zaman ayırmalı ve bu süreçte sabırlı olmalısınız.

Bebeksi, Parlak ve Canlı Bir Vücut İçin Pratik Kür Tarifleri

# Deniz tuzu, banyoda kullanmak için mükemmel bir bakım yardımcısı olacaktır. Deniz tuzu uyguladığınız cildiniz yumuşacık olacak ve cilt yüzeyindeki pürüzlerden zamanla kurtulacaksınız. Deniz tuzunu aktarlarda kolaylıkla temin edebilirsiniz. Banyoda deniz tuzu ile cildinize peeling yapın ve ardından ılık bir duş alın.

# Bir kahve fincanı şeker ile neler yapabileceğinizi biliyor musunuz? Banyoya girerken yanınıza alacağınız şeker sayesinde tüm vücudunuzdaki ölü derilerden kurtularak cildinizin daha parlak olmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda şekeri bacaklarınıza uyguladığınız zaman can sıkıcı batıklardan da kurtulabileceksiniz. Bunun için şekeri biraz su ile karıştırın ve bacaklarınıza peeling uygulayın.

# Limonun faydasını bilmeyen yoktur. Peki cildin bebeksi bir hale gelmesini, cildin ferahlamasını, sıkılaşmasını ve kokuların giderilmesini sağladığını biliyor muydunuz? Banyodan önce cildinize limon suyu uygulayın ve yarım saat bekledikten sonra duşa girin. Duş sonrasında ise koltuk altlarınızı limon ile silin. Sizi mahcup edebilecek kötü kokulara engel olabilir ve cildinizin sıkılaşıp parlamasını sağlayabilirsiniz.

Eminim ki, size önerdiğimiz vücut bakımı için etkili formüller hayatınızı ciddi anlamda kolaylaştıracaktır.

Bir önceki yazımız olan Selülit Ve Tedavi Yöntemleri başlıklı makalemizde kadın sağlığı, sağlık ve selülit hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

93
97 Paylaşım, 93 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir