vucuttaki-catlaklari-gorunmez-yapan-karisim-tarifi

Vücuttaki Çatlakları Görünmez Yapan Karışım Tarifi


Çoğu zaman sık aralıklarla kilo alıp verme, cildi son derece geren hamilelik, cildin zaman içerisinde esnekliğini ve nem oranını kaybetmesi ve genetik yatkınlıkların sonucu vücutta ortaya çıkan son derece estetik olmayan çatlaklar, birçok kadın için büyük bir sorun teşkil etmektedir. Kalça, bacak ve kol içi hatta ve hatta göğüslerde bile görülebilen bu çatlaklar, estetik olarak kadınları rahatsız etmektedir.

Üzülerek söylüyoruz ki, henüz çatlaklardan tamamen kurtulmanın hem doğal hem de tıbben bir yolu bulunamadı. Ancak tamamen doğal malzemeleri kullanarak çatlak izlerini büyük bir oranda hafifletmek hatta neredeyse görünmez kılmak ve yeniden oluşmalarını önlemek mümkün olmaktadır.

Çatlakları görünmez hale getirmenize yardımcı olacak iki ana malzeme ile karşınızdayız. Bunlar ne mi? Aloe vera ve Hindistan cevizi yağı oluyor.

VÜCUTTAKİ ÇATLAKLARI GÖRÜNMEZ YAPAN KARIŞIM TARİFİ

İhtiyacınız Olan Malzemeler:

  • 1/3 su bardağı aloe vera jel
  • 1/2 su bardağı (saf) Hindistan cevizi yağı
  • Esansiyel yağ (İsteğe bağlı olarak kullanılabilir)
Vücuttaki Çatlaklar için Bakım Nasıl Yapılır?

Aloe vera jel ile Hindistan cevizi yağını beyaz kremsi bir kıvama gelene kadar güzel bir şekilde 5-10 dakika kadar karıştırın. Eğer karışımın güzel kokulu olmasını istiyorsanız, zevkinize göre seçmiş olduğunuz esansiyel yağdan birkaç damla ekleyebilirsiniz. Hazırladığınız karışımı kapaklı cam bir kavanoz içinde oda sıcaklığında muhafaza etmeye dikkat edin.

Vücuttaki Çatlaklar için Bakım Nasıl Kullanılır?

Hazırladığınız karışımı çatlak olan bölgelere dairesel hareketler ile masaj yaparak uygulayın. Gözenekler açıldığı için duştan sonra kullanmanız sonuç olmanız açısından çok daha faydalı olacaktır. Dilerseniz gece yatmadan öncede bu karışımı uygulayabilirsiniz. Hazırladığınız karışımı cilt doktorunuz aksini söylemediği sürece her gün uygulamanızda herhangi bir sakınca yoktur. İstediğiniz sonucu 3-4 hafta içerisinde görmeye başlayacaksınız. Büyük bir oranda çatlaklarınızın hızlıca iyileştiğini ve gitgide silikleştiğini fark edeceksiniz.

NOT: Eğer karışımda kullanılan maddelere alerjiniz varsa veya hassas bir cilde sahipseniz, ilk olarak doktorunuza danışmayı sakın unutmayın!

Bir önceki yazımız olan Çay Ağacı Yağının Güzelliğe Etkisi başlıklı makalemizde cilt bakımı, saç bakımı ve sağlık hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

111
109 Paylaşım, 111 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir