Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2017

WhatsApp’a Kötü Haber

WhatsApp’a Kötü Haber

İtalyan Rekabet ve Piyasa Kurumu, WhatsApp uygulamasının Facebook tarafından satın alınması sonrasında kullanıcıları, kişisel bilgilerini Facebook uygulaması ile de paylaşmaya zorladığı gerekçesi ile cezalandırılmasına karar verdi.

BİLGİLERİ PAYLAŞMAYA ZORLUYOR

Bir süre önce Facebook tarafından satın alınan WhatsApp uygulaması, kullanıcılarının gizliliğini koruyacağına dair hazırladığı sözleşmeyi ihlal ettiğini belirten İtalya Rekabet Kurumu kullanıcıların, kişisel bilgilerini Facebook ile de paylaşmazlarsa WhatsApp uygulamasını kullanmaya devam edemeyeceklerine inandırıldığını ve böylece bilgilerini paylaşmaya zorlandığını iddia etti.

İKİ AYRI İNCELEME BAŞLATILMIŞTI

WhatsApp kullanım koşullarını yenilemeye karar vermişti. Daha sonra 2016 yılında İtalya’da tüketici haklarının ihlal edildiği iddiası ile iki ayrı inceleme başlatıldı. İncelemeler tamamlandıktan sonra uygulamanın kullanıcılara yeni hizmet koşullarını dayattığı ve şirketin kullanıcı sözleşmesini tek taraflı olarak değiştirebilmesine olanak sağlayan haksız maddeler koyulduğu saptandı.

‘ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

WhatsApp, bu nedenden dolayı tam olarak 3 milyon avro ödemek zorunda kalacak. WhatsApp, yapılan açıklamada kararı incelediklerini ve İtalyan yetkililer ile birlikte işbirliği içinde çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Bir önceki yazımız olan Tanem Sivar'dan Müjde Var başlıklı makalemizde Tanem Sivar kimdir, Tanem Sivar kaç yaşında ve Tanem Sivar ve eşi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz