yagli-ciltlere-ozel-yumurta-aki-maskesi

Yağlı Ciltlere Özel Yumurta Akı Maskesi


Yumurta akı cildi sıkılaştırmak için en çok kullanılan doğal malzemelerin en başında gelmektedir. Cildi sıkılaştırma, gözeneklerin küçülmesi, fazla yağın gözeneklerden temizlenmesi gibi özelliklere sahip olan yumurta akı, onu maskelerde ilk akla gelen malzemelerden biri yapıyor. Yağlı ciltlere özel yumurta akı maskesi için ana malzemenin yanı sıra yardımcı malzemelerden de faydalanacağız.

İhtiyacınız Olan Malzemeler:

# 1 yumurtanın akı

# 1 tatlı kaşığı bal

# 1 tatlı kaşığı yulaf

Maskeyi hazırlamak için ilk olarak yumurta akını köpük kıvamına getirene kadar iyice çırpın. Daha sonra yumurta akına ilk önce balı sonra ise yulafı ekleyin. Yulaf miktarını macun kıvamına gelene kadar yavaş yavaş ekleyerek karıştırabilirsiniz. Sonrasında hazırladığınız bu macunu yüzünüze (göz bölgeniz hariç) masaj yaparak sürün. Ortalama 10 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayarak maskeyi temizleyin.

Eğer yumurta akı kullanarak akneler için yapabileceğiniz çok daha basit bir maskeye ihtiyaç duyuyorsanız, bu defa yumurta akına ek olarak limon kullanmanız yeterli olacaktır. 1 adet yumurta akını az önceki gibi köpürene kadar iyice çırptıktan sonra birkaç damla limon suyu ekleyin ve malzemeleri güzelce karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı tüm yüzünüze (göz bölgeniz hariç) uyguladıktan sonra ortalama 10-15 dakika kadar bekleyip ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Önerdiğim bu maskeleri haftada 1 kez ya da çok yağlı bir cildiniz varsa 2 kez uygulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yağlı Ciltler İçin Kil Maskesi başlıklı makalemizde beyaz kil maskesi, cilt maskesi ve yağlı cilt maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

96
94 Paylaşım, 96 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir