yalnizca-teknelerle-ulasilabilen-ozgurluk-koyu

Yalnızca Teknelerle Ulaşılabilen Özgürlük Koyu


Her zaman turistlerin dikkatini çeken Kanada’nın Tofino kıyısında yer alan ve görenleri kendine hayran bırakan Özgürlük Koyu, yalnızca tekneler ile ulaşım sağlanabilen bir adet yüzen ev ve bahçeden oluşmaktadır.

Catherine King ve Wayne Adams, iki çocuğu ile birlikte yaşamını sürdürdüğü bu yüzen platformu kendi inşa etmiş. Toplamda 12 platformdan oluşan tahta bağlantı üzerine inşa edilen bu harika yaşam alanında elektrik solar paneller aracılığı ile ve fotovoltaik enerji (güneş ışığından doğrudan elektrik enerjisi üretir) jeneratörleri ile elde edilmektedir.

Yağmur suyu ise kışın su ihtiyacını giderirken, yaz aylarında yakındaki şelaleden faydalanıyorlar. Platformlar üzerine kurulu olan seralar sayesinde yıl boyunca hem sebze hem de meyve ihtiyacı rahat bir şekilde giderilebiliyor. Bu sayede aile kendi kendine yıl boyunca yetebiliyor.

Özgürlük Koyu olarak adlandırılan bu harika yer, Catherine King ve Wayne Adams’ın evi değil sadece. Yaşam alanlarını geyiklerle, kurtlarla, su samurlarıyla ve kıyı kuşları ile birlikte paylaşıyorlar. Wayne Adams, oyma ve işlemeler ile ilgilenirken eskiden profesyonel bir dansçı olan Catherine King ise bahçelerine dair her yapılanın arkasındaki fikir insanı olduğunu söylüyor.

Catherine King aynı zamanda ressam, yazar ve Wayne Adams gibi tahta oymacısı. Şehrin koşturmacasına değil, doğanın ritmine uyum sağlamayı tercih eden bu sıra dışı aile tam 20 senedir bu harika koyda yaşamını sürdürüyor.

Bir önceki yazımız olan Tatile Çıkmadan Önce İşinize Yarayacak Bilgiler başlıklı makalemizde pratik bilgiler, seyahat ve tatil hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

106
104 paylasim, 106 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı