yangin-faciasinda-yangin-merdiveni-sorunsali

Yangın Faciasında Yangın Merdiveni Sorunsalı


Adana ilinin Aladağ ilçesinde bulunan Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği’ne ait olan kız öğrenci yurdunda meydana gelen yangın faciasında 10 kız öğrenci, 1 yetişkin ve 1 çocuk hayatını kaybetti.

Yurdun her yerinden bu olaya tepki ile yaklaşan vatandaşlar, tepkilerini sosyal medya üzerinden de yansıttı. Üst üste gelen kötü haberlerden artık güne nasıl iyi başlanabilir ki? Bu konuyu ele almamdaki sebep Adana Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü tarafından yapılan açıklamayı okumam oldu. Açıklamaya göre yangın merdiveninin kapısı içeriden kilitliymiş. Bu yüzdende çocuklar dışarı çıkmayı başaramamışlar. Kız öğrenci yurdunda meydana gelen yangında 10 öğrenci, 1 çocuk ve 1 kadının hayatını kaybetmesi bu yangın merdiveninin kilitli olması yüzünden mi? Sadece hayatını kaybedenler yok elbette, 22 kişide yaralandı. Adana Belediye Başkanı’nın bu ilginç iddiayı ortaya atması benim gibi size de pes dedirtti değil mi?

Cansız bedenler yangın merdiveninin olduğu noktada bulunmuş. Yangın merdiveninin kapısı plastik. Yangın merdiveni var ama fonksiyonu yok! Çöken çatıda ahşap malzeme kullanılmış. Ve hayatını kaybeden çocuklar 11-14 yaşlarında.

yangin-faciasinda-yangin-merdiveni-sorunsali-2

Hükümetten bu konuyla ilgili açıklama elbette ki gecikmedi. Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ise kapılar kilitli değildi açıklamasını yaptı. Saat 3 buçukta orada olduğunu belirten Veysi Kaynak, hem savcının hem de olay yeri inceleme ekiplerinin verdiği bilgiyi kamuoyuna aktardı.

YANGIN MERDİVENİ KİLİTLİ DEĞİLDİ, KİLİT HİÇ YOKTU

Yangın çıkıp kapısının orada tül perde varmış ve o tül perde bile sapasağlam duruyormuş. Yangın merdiveninin kilitli olmadığı yönündeki açıklamaya orada kilit bile yoktu diye karşılık veren hükümet, şuanda gerekli olan tüm incelemenin yapıldığını da belirtti. Bilirkişi tarafından yapılacak inceleme sonrasında konuyla ilgili ihmalkarlık veya diğer nedenlerinde ortaya çıkarılacağı söylendi.

Adana’nın Aladağ ilçesinde yaşanan bu vahim olaya karşı kimsenin sessiz kalacağını ve duyarsız olacağını düşünmüyorum. Eğer ortada bir ihmal varsa, dilerim en kısa sürede suçlular cezalandırılır. Son yaşanan gelişmelerde 6 kişinin bu olayla ilgili gözaltına alındığına ilişkin oldu. Yangın faciasında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

HayalCaddesi olarak bu ve bunun gibi olayların yaşanmamasını temenni ediyoruz.

Daha iyi günlerde görüşmek üzere, hoşça kalın…

Bir önceki yazımız olan Ünlüler ve İnstagram Paylaşımları başlıklı makalemizde foto galeri, instagram ve magazin hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

101
107 paylasim, 101 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı