Yangından Sonra Gözleri Mavi Oldu


Etiyopyalı mavi gözlü çocukla tanışmaya hazır mısınız? Adı, Abushe. Şaşkınlık içerisinde okuyacağınız bir hayat hikayesi ile karşınızdayız. 🙂

Güney Etiyopya’da Jinka’da yaşayan 8 yaşındaki Abushe adlı çocuğun gözlerine çok dikkatli bakın. Neden mi? Çünkü Abushe’nin gözlerine baktığınız zaman manyetik farklı bir tonda olan bakışları oldukça dikkatinizi çekecek. Aslında Abushe adlı çocuk Waardenburg sendromu olarak adlandırılan çok nadir görünen bir sendromdan muzdarip. Ahşap, kerpiç ve çalılardan yapılan geleneksel bir kulübede yaşamını sürdüren Abushe adlı çocuk, evinde bir gece çıkan yangın esnasında kulübedeki tüm eşyaları yanıp kül oluyor. Aynı zamanda çocuğun gözleri maviye dönüyor.

Ailesi başta Abushe’nin kör olmasından çok korkuyorlardı. Hatta Abushe’yi doktora götürecek paraları dahi yoktu. Bu yüzden beklemek zorunda kaldılar. Ancak biraz zaman geçtikten sonra Abushe’nin görme yetisini kaybetmediğini fark ettiler. Evet, bu bir lanet değil! Bu Tanrı’nın bir armağanıydı.

Abushe’nin sahip olduğu en değerli şey ise arkadaşlarının çok kıskandığı kırmızı topu. İnsanlar sık sık Abushe’nin gözleri ile ilgili ileri geri laflar söyleyip ‘plastik göz’ diyorlarmış. Sözlü tacizlere maruz kalan Abushe, köyünde yaşayan gençlerin ona canavar dediğini üzülerek söylüyor.

Abushe kısa bir süre önce okula yakın olabilmek için kulübedeki evini bırakıp kasabaya taşındı. Güzel çocuk; umarım gözlerinin bir lanet değil de, seni eşsiz kılan bir detay olduğunu aklından hiç çıkarmazsın.

Bir önceki yazımız olan Sevgililer Günü İçin Özel Kuşkonmaz Tarifi başlıklı makalemizde aşk, pratik tarifler ve zeytinyağlı tarifler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

88
87 paylasim, 88 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı