Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Aralık 2017

Yanlış Siparişler Restoranı

Yanlış Siparişler Restoranı

Bugüne kadar hiç verdiğiniz sipariş yerine, bambaşka bir yemek ile karşılaştığınız oldu mu? Bu restoran tamda bunu yapıyor, fakat tek bir neden yüzünden!

Dışarıda yemek yediğiniz zaman yaşanabilecek en sinir bozucu şeylerden biri, sipariş verdiğiniz yemek yerine bambaşka bir şeyin önünüze getirilmesidir. Yanlışlık bir yana, hem zaman kaybı hem de açlık durumunuz açısından bu durum büyük bir soruna dönüşebilir. Japonya’nın Tokyo şehrinde yeni açılan bir lokanta 2 gün boyunca tam olarak böyle bir uygulama yaptı. Hem de bile isteye…

‘The Restaurant of Many Orders’ kitabından esinlenerek sürpriz bir şekilde Tokyo’nun Toyosu kentinde açılan bu yeni restoran geçtiğimiz günlerde çok ilginç bir girişime imza atarak gündem konusu oldu.

Böyle bir ilginç girişime imza atan restoran, yaşlı Alzheimer hastalarını garson olarak çalıştırmakta. Restoran insanlara doğru siparişlerini sunmamayı deniyor. Deniyor derken, yani bunu bilerek yapıyor. Tabii ki buradaki asıl amaç sanıldığı gibi saçma değil! Buradaki asıl amaç, bu hastaların çektiği sıkıntıyı biraz daha anlamak ve bu bilinç ile oraya giderek topluma kazanımlarını sağlamak oldu.

Yanlış yemek tabağı önünüze geldiği zaman sinirlenebilir, hatta bu duruma anlam veremeyebilirsiniz ama onların içinde bulunduğu bu durumu düşünerek farkındalık kazanabilirsiniz. Bu farklı sistemden haberdar olan ünlü Japon yemek bloggerı Mizuho Kudo ilginç restoranı ziyaret etti. Mizuho Kudo restoranda çok eğlenceli vakitler geçirdiğini yazdı. Pizza siparişi verdiği halde Mizuho Kudo’nun önüne Gyoza hamur tatlısı geldi. Ünlü yemek bloggerı Mizuho Kudo restoran ile ilgili kaleme aldığı yazısında garsonların güler yüzlü, kibar ve sürekli eğlenen insanlar olduğundan bahsetmeden geçemedi.

Başlarda neler olduğuna anlam veremeyen, ancak daha sonra bu çalışmaya ev sahipliği yapan sosyal sorumluluk sahibi restoranın Eylül ayında ‘Dünya Alzeihmer Günü’ tarihinde de benzer bir etkinlik yapacağını takipçilerine duyurdu. Sosyal sorumluluğa dikkat çeken ‘Yanlış Siparişler Restoranı’ bu farkındalık yaratan ilginç çalışması ile herkesten tebrik kazandı.

Bir önceki yazımız olan İçtiğiniz Kahvelerin Anlamını Merak Ediyor Musunuz? başlıklı makalemizde starbucks kahveleri nasıl yapılır, starbucks kahvelerinin anlamı ve starbucks kahvelerinin içeriği hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz