yasa-gore-cildinizin-ihtiyacina-uygun-gunluk-kremler-0

Yaşa Göre Cildinizin İhtiyacına Uygun Günlük Kremler


Cilt tipiniz yağlı cilt, karma cilt, hassas cilt veya kuru cilt yani her ne olursa olsun farklı bütçelere, kişisel ihtiyaçlara ve yaş gruplarına göre piyasada çok farklı formüllere sahip kremler kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Seramid, hiyalüronik asit ve koenzimler

Tabi ki kimya alanında uzman olmanızı beklemiyoruz. Bu yüzden sizin için hazırladığımız bu yazıda yaşa göre cildinizin ihtiyacına uygun günlük kremler neler olabilir, hepsini bulabileceksiniz.

30 Yaş

Cilt Sorunu:

Bu yaşlarda cilt zaman içerisinde parlaklığını kaybeder ve ilk ince çizgiler yavaşça ortaya çıkmaya başlar. Bu yaşlarda gözlerin etrafındaki kaz ayakları ve kaşlar arasındaki çizgiler gitgide belirmeye başlar. Bu izler çok az bile görün yinede orda olmaları sizi rahatsız eder. Burun etrafında damarlar gitgide görünmeye başlar. Hatta ve hatta hamileyseniz yüksek ihtimalle alın, çene ve ağız etrafında kahverengi lekeler ortaya çıkmış olacaktır bile!

Çözüm:

# Seramid maddesi, üst deride yer alan doğal lipitler ya da doğal yağları (argan ağacı ve gecesefası gibi) içeren kremler ile cildinizi derinlemesine nemlendirebilirsiniz.

# Anti-enflamatuar özelliği bulunan C vitamini içeriğine sahip olan kremleri kullanarak cildinizi hem stres etkilerine hem de dış etkenlere karşı (kirli hava ve sigara dumanı gibi) koruyabilirsiniz.

# Yüksek seviyede UV korumasına sahip olan kremler ve A vitamini ya da pigmentasyonu engellemeye yardım eden hidrokinon maddesi içeren kremler kullanarak cildinizdeki kahverengi lekelerin ortaya çıkmasını engelleyebilirsiniz.

40-50 Yaş

Cilt Sorunu:

Bu yaşlarda cildiniz kurumaya başlar, ciltteki kırışıklıklar derinleşir, cilt renginiz gitgide donuklaşır ve yanaklarınız eskisi gibi gergin görünmez. Aynı zamanda yüz hatlarınız gevşemeye başlar. Bu sinyaller sonrasında harekete geçme zamanınız gelmiş demektir!

Çözüm:

# Kırışıklıkları hedef alın ve düzeltmek için bir an önce çalışmaya başlayın. C ve E vitaminleri ve retinol veya şu sıralar çok popüler olan koenzim Q10 içeriğine sahip yaşlanmayı geciktiren nemlendirici kremleri tercih etmelisiniz.

# Doğal yöntemleri tercih eden kişiler polifenoller (yeşil çay veya üzüm çekirdeği özü) bakımından zengin ürünleri tercih edebilir.

# Kolajen ve hiyalüronik asit madde içeren destekleyici ürünler kullanın.

50-60 Yaş

Cilt Sorunu:

Menopoz dönemi cildiniz daha da incelecek ve kaba görünecektir. Aynı zamanda yanaklarınız ve çeneniz sarkmaya başlar. Kırışıklıklar hiç olmadığı kadar belirginleşirken, burunda ve alında yaşa bağlı lekeler ortaya çıkacaktır. Sakin olun,  panik yapmayın!

Çözüm:

# Yoğunlaştırılmış kremleri tercih etmelisiniz.

# Hiyalüronik asit ve matrikin-bazlı kremler kullanarak kırışıklıklarınızı doldurun ve cildinizi dolgunlaştırın.

# Peptid krem kullanarak cildinizi besleyin ve yumuşamasını sağlayın.

# Alfa hidroksi asitler kullanarak pigmentasyon işaretlerini azaltabilirsiniz.

# Cildinizin yumuşak ve daha genç görünmesine yardımcı olan, aynı zamanda ayrıca parlaklığı yansıtan maddeler içeren bir krem ile bu süreci tamamlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yüz Yogasıyla Kırışıklara Elveda başlıklı makalemizde cilt bakımı, yüz egzersizi ve yüz yogası hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

112
108 Paylaşım, 112 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir