yataktaki-tehlike

Yataktaki Tehlike


Sizi biraz geçmişe götürmek istiyorum. Mutlaka her çocukta olduğu gibi sizinde hayal dünyanızdan arta kalan bir yatak altı canavarı hikayeniz vardır. Yatağınızın altında bir canavar olduğunu en az bir kere düşünmüş bir çocuk olarak elbette ki korkmuş olmalısınız. Fakat hiç korkmanıza gerek yok. Çünkü canavarlar yatağınızın altında değil, üstünde! Hatta onları istemeden de olsa siz üretiyor olabilirsiniz. Sabahları uyanır uyanmaz okula ya da işe gitmeden önce ilk olarak yatağınızı topladığınızda aslında farkında olmadan bir canavar üretim merkezi yaratıyorsunuz. Peki, yataktaki tehlike yani bu canavarlar kimler?

yataktaki-tehlike1

Fotoğrafta gördüğünüz bir toz akarı. Görüntüsü gerçektende çok korkutucu öyle değil mi? Merak etmeyin, siz onu gözle göremediğiniz için tedirgin olmanıza hiç gerek yok. Çok küçük ve gözle göremediğiniz bir şeyden neden mi korkacaksınız? Peki, bunlardan 1.500.000 tanesinin üstünüzde gezindiğini düşündüğünüzde de korkmamaya devam edebilecek misiniz? 🙂 Tam bir buçuk milyonluk yataktaki tehlike nasıl oluyor da sizin yatağınızda toplanıyor? Bu sorunun cevabı oldukça basit. Eğer ki sabahları kalkar kalkmaz yatağınızı topluyorsanız, toz akarlarını yatağınıza davet etmiş oluyorsunuz.

Toz akarlarının en sevdiği besin kaynağı üstümüzden dökülen deri parçalarıdır. Vücudumuza her kaşıdığımızda ve sabit durduğumuz her noktada farkında olmadan toz akarlarının yutabileceği gözle görülmeyen deri parçacıkları bırakıyoruz. Özellikle yatarken bunu çok daha fazla yapıyoruz. Tabi ki toz akarlarının toplanıp sizden dökülen deri parçacıklarını yemesi için uygun koşulların olması gerekiyor. İşte siz bu noktada farkında olmadan onlara zemin hazırlıyorsunuz. Gece üstüne yatılmış, pek çok deri parçası dökülmüş ve hafif terlenilmiş bir yatağı sabah kalkar kalkmaz toplayıp üstünü örterseniz en az bir buçuk milyon toz akarını bir araya toplamış oluyorsunuz.

Bu yazımız muhtemelen çok titiz olan ve hemen yatağın toplanmasını isteyen annelerimizin hiç hoşuna gitmeyecektir. Fakat araştırmacıların tavsiyesine kulak vermeli ve yatağınızı olduğu gibi bırakıp tüm gün boyunca havalanmasını sağlamalısınız. Bu sayede toz akarlarının yatağınıza gelmesini engellemiş olursunuz. En iyisi siz ne yapın biliyor musunuz? Bırakın dağınık kalsın yahu! 😀  

Bir önceki yazımız olan Fazla Su İçmenin 10 Yolu başlıklı makalemizde günlük su ihtiyacı, sağlık ve sağlıklı beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

70
74 paylasim, 70 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı