yaz-dugunu-yapacaklara-altin-degerinde-oneriler

Yaz Düğünü Yapacaklara Altın Değerinde Öneriler


Yaz düğünü yapmayı düşünen gelin ve damat adayları daha şimdiden planlarını yapmaya başladılar bile! Gelinlik, damatlık, düğünün, kınanın veya nikahın yapılacağı mekan seçimi,  konuk listesi gibi düğün ile ilgili aklınıza gelebilecek tüm önemli detaylar üzerinde düşünmek ve kararlar almak son derece büyük bir önem taşıyor. Yaz düğünü planı olanlar için son dakikaya bırakılmaması gereken son derece etkili önerileri sizler için bir araya getirdik.

Kır Düğünü

Kır düğünü yapma hayaliniz varsa ve gelinliğinizin altına topuklu ayakkabı tercih ettiyseniz ayak koruyucu ürünler kullanarak rahatsızlık sorunun kolaylıkla üstesinden gelmiş olursunuz.

Yedek Gömlek

Damat adaylarının dikkattine! Damaltların dikkat etmesi gereken bir diğer önemli öneri de, düğünde yanlarında yedek gömlek bulundurmasıdır. Yedek gömlek düğüne gelen misafirleri karşılamada ve dans ettikten hemen sonra mutlaka işinize yarayacak bir kurtarıcı olacaktır.

Serinlik

Akşamüstü soğuyan hava nedeni ile düğün gününüzde üşümemek için gelinliğinizin üzerine şal almayı sakın unutmayın. Alacağınız şal sayesinde akşam bastıran serin havayı çok daha az hissedeceksiniz.

Acil Durum Çantası

İlaçtan çoraba kadar; o gün için size lazım olabileceğini düşündüğünüz araç ve gereçleri bir çantada toparlayın. Böylece hem karmaşayı önlemiş olursunuz hem de ihtiyaç halinde çantanız sizin kurtarıcınız olacaktır.

Su Bazlı Ürün

Damat adaylarının en büyük sıkıntılarından biri olan tıraş konusu hele ki yaz aylarında daha büyük bir soruna dönüşebiliyor. Bu gibi durumlarda ciltte tahriş görülebileceği için su bazlı ürünler kullanmanız damat adayları için çok daha rahat bir his imkanı sunacaktır.

Yeme&İçme

Yemekli bir düğün yapmayı düşünüyorsanız hafif menüleri tercih edebilirsiniz. Alkollü bir düğün yapmak istiyorsanız o zaman alkol sınırını belirtmeli, su ve meşrubat servisleri ile ortamı daima canlı tutmalısınız.

Yaşlı Davetliler

Yaşlılığın getirdiği sorunlar ile birlikte düğününüze konuk edeceğiniz belli bir yaş sınırının üzerindeki insanlara biraz daha özen göstermeniz gerekir. Onları olabildiğince rahat ve gölgelik yerlere yerleştirmeye dikkat edin.

yaz-dugunu-yapacaklara-altin-degerinde-oneriler-01Mekan Denetimi

Düğün gününden 3 gün önce mekanın havalandırılması ve yemeklerin kontrolü için bir arkadaşınızdan mutlaka ama mutlaka yardım isteyin. Bu sayede düğün günü aniden ortaya çıkabilecek sorunların önüne geçmiş olacaksınız.

Topuklu Ayakkabılar

Gelin adaylarının en büyük sıkıntılarından biri tabi ki topuklu ayakkabılar oluyor. Bir süre sonra ayaklarınızda ağrıyı hissetmeye başlayacaksınız. Bu yüzden rahatsızlık hissinin önüne geçebilmek için yanınıza rahat bir ayakkabı ya da kurtarıcı bir babet almayı tercih edebilirsiniz.

Sinek ve Böcekler

Yazın göstergelerinden biri olarak kabul edilen sinek ve böcekler, kısa gelinlik tercih eden gelin adayları için son derece can sıkıcı bir durum olabilir. Yanınızda mutlaka haşere savar ürünler bulundurmalısınız. Bu ürünü bacak ve kollarınıza bol miktarda uygulayın. Bu sayede düğününüzde sinek ve böceklerden uzakta kendinizi çok daha rahat hissedeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Otlu Peynirli Sigara Böreği başlıklı makalemizde börek tarifleri ve pratik tarifler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

108
101 paylasim, 108 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı