yaz-mevsiminde-sac-bakimi

Yaz Mevsiminde Saç Bakımı


Yaz aylarında saçlarınızın rengi güneşinde etkisiyle açılır ve rüzgârda saçlarınızın kurumasına sebep olmaktadır. İşte bizde sizlere yaz aylarının kavurucu sıcaklarında saçlarınıza nasıl bakım yapmanız gerektiği hakkında önerilerimizi paylaşıyoruz…

Güneş ve aşırı sıcaklara bağlı nem saç diplerinize zarar verebilir. Saçlarda kırıklar ve dökülme meydana gelebilir. Saçlarınız kabarabilir.
Yaz aylarında sıcaklığın yüksek olmasından dolayı daha yoğun nemlendirilmesi gerekli ve bu nedenle buna uygun saç şampuanı kullanmanız gereklidir.
Yazın saçlarınızda kırıklar oluşabilmektedir, bu nedenle yazın saçlarınızın uçlarından birkaç defa kestirmenizde yaz mevsiminde saç bakımı için önemli bir etken olacaktır.
Yaz mevsiminde saçınızı kuruturken yüksek ısılara maruz bırakmayın. Havanın doğal ısısı saçınızın kurumasına yardımcı edecektir. Fazla ısıya maruz kalan saçlar hem kepeklenmektedir hem de saç derinizde kabuklanmaya neden olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Saç Boyalarının Olumsuz Etkileri Var Mıdır ? başlıklı makalemizde saç bakımı, saç boyamak ve saç boyasının zararları hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

81
76 Paylaşım, 81 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir