yedigimiz-bu-gidalar-zehir-saciyo

Yediğimiz Bu Gıdalar Zehir Saçıyor!


Lastik gibi kıvrılan biberler, 15 dakika içinde pişen hormonlu tavuklar, antibiyotikli etler, ilaçla kızartılmış domatesler, jelatinli yoğurtlar, kireçli peynirler, zehirli kakaolar, kiremit tozlu kırmızı biberler, vitamin değerini kaybetmiş margarinli kutu süt ve kaşar peynirler, beyazlatılmış ekmekler, tekstil boyalı zeytinler ve zamana yenik düşmeyip çürümeyen meyveler…

İlaçlı ve hormonlu daha birçok gıda, insan sağlığı açısından tehlike yaratmaktadır. Bilindiği üzere sağlığımızı bozan bir numaralı faktör beslenme şeklimizdir. Şeker ve gluten vücutta bağımlılık yapan besinlerdir. Tıpkı bir morfin gibi etki ettiği için insanlar şeker ve ekmek yedikçe daha çok yemek istemektedir. Çocuklara kesinlikle şeker verilmemesi gerekir. Çocuğunuza şeker vermekle alkol vermek arasında teknik olarak hiçbir fark bulunmuyor. Şeker yiyerek hem fiziksel hem de ruh sağlığınızı belirleyen bir sistemi ve bağırsaklarınızı alt üst etmiş oluyorsunuz.

BİR LOKMA BİLE YEMEYİN!

Bugünün genetiği değiştirilmiş buğdayı, gluten intoleransına ve diyabete neden olmaktadır. Bu yüzden her türlü ekmek (beyaz, kepekli, lavaş, köy ekmeği, tam buğday, yufka), un, bulgur, şehriye, makarna, erişte ve hatta ev tarhanasından bile uzak durulmalısı gerekiyor. ‘Margarin sağlığa zararlı değildir’, demek vebal taşıyan bir cümledir. Margarin doymuş yağ olarak insan sağlığı için oldukça zararlıdır.

PALMİYE YAĞI, KİMYASAL BOMBA ETKİSİNDE

Palmiye yağı kimyasal bomba niteliği taşımaktadır. Palmiye yağının içinde bir sürü katkı maddesi, lezzet artırıcı madde, bir sürü şeker ve mısır şurubu bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Çocuklar Günde Kaç Yumurta Tüketmeli? başlıklı makalemizde çocuk sağlığı ve sağlıklı beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

92
89 Paylaşım, 92 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir