yeni-yilda-mutlu-olmayı-ogrenin

Yeni Yılda Mutlu Olmayı Öğrenin!


Her zaman dediğimiz gibi yeni bir yıl, yeni umutlar demektir. O halde sizde yeni yılda mutlu olmayı öğrenin!

Kendinize güzel notlar yazın!

Kendimizi sevmememiz gerektiği bize hiç öğretilmeyen bir bilgidir. Ne okulda ne de ailede çoğumuzun almadığı bu bilgi aslında hayata bakış açımızı belirlemede en büyük yardımcımız olur. İşte bu yüzden şimdi siz kendinizi sevmeye başlamanın ve bunun ne kadar gerekli olduğunu sevdiklerinize de öğretin.

Alarm kurun

Artık hepimizin akıllı telefonları var. Şimdi teknolojinin nimetlerinden yararlanma zamanı! Size her ay bir mesaj iletecek alarm kurmaya ne dersiniz? Siz günlük koşuşturma içinde mücadele ederken hiç ummadığınız bir anda telefonunuz çalacak ve üzerinde sizin belirlediğiniz bir not olacak. Bu notta ne yazacağı ise tamamen size kalmış. Mesela; ‘sen çok değerlisin, birçok insan seni seviyor’ gibi…

İyi görünün

Hiç kimse için değil, yalnızca kendiniz için güzel görünün. Güzel giyinin, sabah uyandığınız zaman üşenmeden makyajınızı yapın ve evde olsanız bile ev içinde şıklığı elden bırakmayın. Nede olsa bütün gün evdeyim, beni kimse görmez diye düşünmeyin! Unutmayın, aynada kendinizi göreceksiniz. Bundan değerli daha ne olabilir ki? Kendinize değer vermek adeta bir düşünce devrimidir. Sadece başkaları olduğu zaman değil, kendinizle baş başa kaldığınız zamanda iyi hissetmeniz için bunu yapmanız gerekir.

Kendinizi ödüllendirin

Hayatınızdaki zor bir dönemi atlatırsanız, kötü giden işlerinizi düzeltirseniz, hedeflediğiniz gibi para biriktirmeyi başarırsanız ya da istediğiniz o 5 kilo fazlayı verirseniz mutlaka kendinizi ödüllendirin. Hatta bazen hiçbir şey yapmasanız bile kendinizi ödüllendirin. Mesela kendinizi ne kadar sevdiğinizi kendinize ispat edin. Unutmayın ki, küçük zaferler önemlidir. Bu zaferleri dilediğince kutlayın ve kaybetmeyeceğinize olan inancınızı her zaman yenileyin.

Bir önceki yazımız olan Evinizde Pozitif Enerji Yaratmanın Yolları başlıklı makalemizde negatif enerji ve pozitif enerji hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

89
87 Paylaşım, 89 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir