yeni-zayiflama-tuyolari

Yeni Zayıflama Tüyoları


Az porsiyonlar tüketmek ya da sofranıza ağırlıklı olarak sebze eklemek gibi sıradan zayıflama taktiklerinden elbet haberiniz vardır. Belki de kolay zayıflamanıza yardımcı olacak yeni zayıflama taktikleri tabağınıza daha az miktarda yemek koymaktan veya kalori saymaktan daha etkilidir. İşte son araştırmaların ortaya çıkarmış olduğu yeni zayıflama tüyoları sizlerle!

Ne zaman ve ne miktarda besleneceğinize siz karar vermelisiniz. Ne sıklıkta yediğiniz önemli değil, önemli olan ne yediğiniz olacaktır.

Porsiyonlarınızı küçültmek veya kalorileri azaltmak yerine kendinizi nasıl iyi hissediyorsanız öyle beslenmeye çalışın. Günde 3 öğün veya 6 öğün tüketip tüketmeyeceğinize siz karar verin.

Düzensiz aralıklar ile düşük kalorili rejimler uygulamak aşırı kilo artışına ve obezite sorununa sebebiyet verebilmektedir. En etkili sonucu veren zayıflama yöntemi 5 gün normal bir beslenme düzeni uygulanması ve diğer 2 gün ise 500 kaloriden az tüketilmesidir. Kısa süreli olarak düşük kalorili beslenmek insülin hassasiyetini iyileştirir ve metabolizmanızı düzenlemeye yardım eder.

Masaya oturduğunuz zaman sabırsız bir şekilde yemek yemeye başlamak yerine; içecek hazırlamak, yemeğin içindeki havuçları ayıklamak gibi şeylerle uğraşan kişiler yedikleri öğünden daha çok tatmin oluyor. Yediğiniz yemek sizi daha çok tatmin ettiği zaman kendinizi daha az kalori tüketmenize rağmen tıka basa doymuş hissedeceksiniz.

Yemekten hemen sonra yapılan yürüyüşler sabah yapılan yürüyüşlerden çok daha faydalıdır. Egzersiz, kasların glikozu daha etkili bir şekilde kullanmasını sağlıyor. Sabit kan şekeri seviyesi ise metabolizmanızı ve açlık seviyenizi dengede tutmaya yardımcı olur.

Televizyon izlerken yemek yememelisiniz. Çünkü yediğiniz yemeğe odaklanmamak ne yediğinizi unutmanızı kolaylaştırıp doyma hissinizi kaybettiriyor.

Her tatlı sürprizi geri çevirmek ve kendinizi arada sırada da olsa ödüllendirmemek bir süre sonra geri tepebilir. Diyet yaparken kendini çok uzun süre çikolatadan mahrum bırakan kişiler, çok katı diyet yapmayan ve arada sırada olsa bir parça çikolata yiyen kişilere göre diyet yaparken çikolataya daha çok imrendiği ortaya çıkmıştır. Eğer canınız çok kalorili bir şeyden yemek istiyorsa, o zaman çok küçük bir porsiyon yiyin ve diyetinize kaldığınız yerden devam edin.

Bir önceki yazımız olan Yağ Depolarını Yok Eden Çay Tarifi başlıklı makalemizde detoks, diyet tarifleri ve yağ yakan çaylar hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

79
77 Paylaşım, 79 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir