Yeryüzünden Görülmeye Değer 10 Muhteşem Köprü


Öncelikle dünyamız da görülmeye değer bir sürü muhteşem köprüler vardır, ama bazıları gerçekten insanı hayrete düşürecek mimarilerdir. Yeryüzünden görülmeye değer 10 muhteşem köprü:

1# Sunniberg Köprüsü-İSVİÇRE
Yeryüzünden görülmeye değer 10 muhteşem köprü: Bu köprü 2001 yılında dünyanın en güzel köprüsü seçilmiştir. Köprü yapısı bakımında muazzamdır. Gece ışıklandırmaları çok güzel olduğundan halkın çok ilgisini çekmiştir.
2# Millau Viyadüğü-FRANSA
Yeryüzünden görülmeye değer 10 muhteşem köprü: Bu köprü neredeyse en hayret verici yapılardan biridir. Yüksekliği 323 metre olan bu köprü eyfel kulesinden 23 metre daha uzundur. Köprü matematiksel sınırları çok zorlamıştır, çünkü böylesine uzun bir yapıyı ayakta tutan sadece 2 tane dev ayak vardır.
3# Khaju Köprüsü-İRAN
Yeryüzünden görülmeye değer 10 muhteşem köprü: Köprünün yapısı çok eskilere dayanmaktadır. Köprü 1650 yılında yapılmıştır. Köprü yapısı bakımından çok güzel bir sanattır. Günümüzde de hala ulaşım için kullanılmaktadır.
4# Hangzhou Bay Köprüsü-ÇİN
Yeryüzünden görülmeye değer 10 muhteşem köprü: Hangzhpu bay köprüsü dünyanın en uzun okyanus üstü de olan yapıdır. Bu yapı Ningbo ve Şanghayı birbirine bağlayan köprü dür. Bu köprü sizi sanki denizin üstünde yürüyormuşsunuz gibi his yaratır.
5# Coronado Köprüsü-ABD
Yeryüzünden görülmeye değer 10 muhteşem köprü: Coronado köprüsü 1970 yılında ABD nin en güzel köprüsü seçilmiştir. Köprü ulaşım açısından oldukça rahattır ve günümüzde de çok kullanışlı bir köprüdür.
6# Boğaziçi Köprüsü-TÜRKİYE
Yeryüzünden görülmeye değer 10 muhteşem köprü: Köprünün en önemli özelliği, araçlar için değil insanlar için yapılmasıdır. Hava kararınca muhteşem ışıkları yanar ve çok güzel bir görüntü ortaya çıkar.
7# Banpo Köprüsü-GÜNEY KORE
Yeryüzünden görülmeye değer 10 muhteşem köprü: Köprünün bulunduğu yer sueldir. Köprü’nün en önemli özelliği, dakikada 200 ton su fışkırtmasıdır. Bu köprü fotoğrafçılar için eşsiz bir mimaridir.
8# Millau Viyadüğü-FRANSA
Yeryüzünden görülmeye değer 10 muhteşem köprü: Bu köprü neredeyse en hayret verici yapılardan biridir. Yüksekliği 323 metre olan bu köprü eyfel kulesinden 23 metre daha uzundur. Köprü matematiksel sınırları çok zorlamıştır, çünkü böylesine uzun bir yapıyı ayakta tutan sadece 2 tane dev ayak vardır.
9# Alamillo Köprüsü-İSPANYA
Yeryüzünden görülmeye değer 10 muhteşem köprü: Köprü 1992 yılında yapılmıştır. Köprü expo fuarı için yapılmıştır. Köprü tarihe tanıklık eder.
10# “Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez.”

Bir önceki yazımız olan Lofoten Adaları Nasıl Bir Yerdir? başlıklı makalemizde kültür ve sanat, seyahat ve tatil hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

106
100 paylasim, 106 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı