yesil-cayli-buz-kupleri

Yeşil Çaylı Buz Küpleri


Yüz ve göz çevresindeki şişlikler her zaman korkulu rüyalarınızdan biri olmuştur. Hele ki sizi yorgun ve yaşlı gösteren göz altı torbalarınızla verdiğiniz mücadele eminim ki çok zahmetlidir. Belki şuanda bu tarz sorunlar yaşamıyor olabilirsiniz, fakat yaş aldıkça bu ve bunun gibi sorunlar ile karşı karşıya kalmanız çok yüksek. O yüzden şimdiden önlem almaya başlamalısınız.

Size yüz ve göz şişlikleri ile göz altı torbaları için buz küpleri tarifi vereceğim. Tabi ki bu tarif sadece kadınlar için değil! Erkeklerde gönül rahatlığı ile deneyebilir.

Aslında yapmanız gereken şey oldukça basit! Hemen en yakın aktara gidin ve yeşil çay alın. Yeşil çayınızı her zamanki gibi demleyin ve süzdürdükten sonra yeşil çay suyunu buz kalıplarına boşaltın. Ardından buzdolabınızın derin dondurucusuna koyacağınız kalıpların donmasını bekleyin. İşte bu kadar basit! Yeşil çay özlü buz kalıplarınız artık hazır. Dilediğiniz zaman dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

Eğer göz çevrenizde ya da cildinizde kızarıklık sorunları yaşıyorsanız, içerisine birkaç damla aloe vera jel ekleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yağlı Ciltler İçin Limonlu Maske başlıklı makalemizde cilt maskesi, limon maskesi ve yağlı cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

80
76 Paylaşım, 80 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir