yogurt-kuru-tarifi-ve-faydalari

Yoğurt Kürü Tarifi ve Faydaları


Yoğurt kürü, düzenli ve doğru bir şekilde tüketildiği zaman özellikle karın bölgesinde bulunan inatçı yağlardan birkaç hafta içerisinde kurtulmanız mümkün bir hale getiriyor. Hem çok pratik bir şekilde hazırlanması hem de evde bulunan malzemeler ile yapıldığı için oldukça ekonomik olması yoğurt kürü kullanımını çok daha fazla arttırmaktadır. Ancak bunun yanı sıra, yalnızca yoğurt kürü tüketmek dengeli ve düzenli bir şekilde beslenme ile birlikte desteklenmediği zaman çok büyük bir etki yaşanmasını beklemek yanlış olacaktır.

İhtiyacınız Olan Malzemeler:

1 adet limon

1 çay kaşığı tarçın

1 çay kaşığı pul biber

1 çay kaşığı zerdeçal tozu

1 çay kaşığı zencefil tozu (taze olarak da tercih edebilirsiniz)

6 çorba kaşığı yarım yağlı veya yağsız yoğurt

Yoğurt Kürünün Yapılışı:

Yoğurt, limon ve pul biberi homojen bir kıvama gelene dek güzel bir şekilde karıştırın. Eğer pul biber sizin midenize dokunuyor ise veya kullanmak istemiyorsanız, o halde yerine zerdeçal ve zencefil de tercih edebilirsiniz.

Hazırladığınız bu karışımı uyumadan yaklaşık olarak 45 dakika kadar önce yemeniz gerekiyor. Yoğurt küründen sonra herhangi bir yemek tüketmemeniz gerekiyor. 14 gün boyunca düzenli bir şekilde kullandığınızda bu kürün mutlaka faydasını göreceksiniz. İlk 1 hafta içerisinde göz ile görülür bir fark beklemeyin tabii ki! Bu dönemde pes etmemeniz çok önemlidir.

Yoğurt Kürünün Faydaları Neler?

Yoğurt kürünün en büyük etkisi metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını daha kolay bir hale getiriyor olmasıdır. Özellikle göbek bölgesinde biriken can sıkıcı yağlardan ve vücuttaki inatçı ödemden kurtulabilmek için en etkili yöntemlerin başında gelmektedir. Bu yöntem sayesinde göbeğiniz deki şişlikten ya da istenmeyen yağlanmanın önüne rahat bir şekilde geçebileceksiniz. Aynı zamanda gece yatmadan 45 dakika önce tüketeceğiniz yoğurt kürü sayesinde gece atıştırma isteğiniz sonlanmış olacak. İçerisinde bulunan tarçın baharatı ise tatlı krizlerinizin önüne geçecek. Eğer sizi yoran tatlı krizleriniz var ise süte karıştıracağınız bir miktar tarçın sayesinde bu krizlerin önüne geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Muz Hakkında Nadir Bilinenler başlıklı makalemizde pratik bilgiler, sağlık ve sağlıklı beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

88
85 Paylaşım, 88 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir