yuksek-topuk-giyenler-dikkat

Yüksek Topuk Giyenler Dikkat!


Uzmanlar, kadınları topuklu ayakkabı giyme konusunda uyardı. Ayak sağlığı için kadınların giydiği ayakkabının topuğunun 4 santimetreyi aşmaması gerekiyor.

Toplumda en yaygın görülen ayak problemlerinin başında parmak deformitesi geliyor. Özellikle başparmağın deformitesinin yaygın olduğunu ortaya çıktı. Toplumda ayak sağlığına kadınların erkeklere göre çok daha fazla önem verdiğini belirten uzmanlar, ayakkabı tercihi konusunda kadınların çok daha dikkatli olduğunu vurguluyor. Ayakta çoğu zaman hissedilen ağrıların tercih edilen ayakkabı modeli ile de ilgili olduğu belirtiliyor. Ayak sağlığı için kadınların giydiği ayakkabının topuğu 4 santimi aşmamalıdır. Yüksek topuklu ayakkabılar omurgayı bozduğu gibi, ayak sağlığına da büyük oranda zarar vermektedir. Uygun ayakkabı dar olmayacak, parmak uçları sivri olmayacak, dar burunlu ve sert tabanlı olmayacak. Tümü ile dümdüz ve sıfır topuk da önerilmiyor. Ayakkabı derisi yumuşak olmalıdır. Aslında en önemlisi ayağın kendini en doğal hissedebileceği ayakkabı modelini seçmektir. Bunun istisnaları da var tabi ki. Bazı ayak durumları vardır ki, onlarda sert taban önerilebilmektedir. Sentetik, naylon ve lastikli çorap asla önerilmiyor.

Ayakta zaman zaman ortaya çıkan ağrıları mutlaka ciddiye almak ve ayak sağlığına önem vermek gerekmektedir. Ayak sağlığını korumanın en temel noktası genel sağlığa dikkat etmedir. Aynı zamanda ayak sağlığı için aşırı kilo almamak ve uygun ayakkabı giymekte çok önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Ses Kısıklığına Dikkat başlıklı makalemizde erkek sağlığı, kadın sağlığı ve sağlık hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

83
79 paylasim, 83 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı