Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2017

Yüksek Topuk Giyenler Dikkat!

Yüksek Topuk Giyenler Dikkat!

Uzmanlar, kadınları topuklu ayakkabı giyme konusunda uyardı. Ayak sağlığı için kadınların giydiği ayakkabının topuğunun 4 santimetreyi aşmaması gerekiyor.

Toplumda en yaygın görülen ayak problemlerinin başında parmak deformitesi geliyor. Özellikle başparmağın deformitesinin yaygın olduğunu ortaya çıktı. Toplumda ayak sağlığına kadınların erkeklere göre çok daha fazla önem verdiğini belirten uzmanlar, ayakkabı tercihi konusunda kadınların çok daha dikkatli olduğunu vurguluyor. Ayakta çoğu zaman hissedilen ağrıların tercih edilen ayakkabı modeli ile de ilgili olduğu belirtiliyor. Ayak sağlığı için kadınların giydiği ayakkabının topuğu 4 santimi aşmamalıdır. Yüksek topuklu ayakkabılar omurgayı bozduğu gibi, ayak sağlığına da büyük oranda zarar vermektedir. Uygun ayakkabı dar olmayacak, parmak uçları sivri olmayacak, dar burunlu ve sert tabanlı olmayacak. Tümü ile dümdüz ve sıfır topuk da önerilmiyor. Ayakkabı derisi yumuşak olmalıdır. Aslında en önemlisi ayağın kendini en doğal hissedebileceği ayakkabı modelini seçmektir. Bunun istisnaları da var tabi ki. Bazı ayak durumları vardır ki, onlarda sert taban önerilebilmektedir. Sentetik, naylon ve lastikli çorap asla önerilmiyor.

Ayakta zaman zaman ortaya çıkan ağrıları mutlaka ciddiye almak ve ayak sağlığına önem vermek gerekmektedir. Ayak sağlığını korumanın en temel noktası genel sağlığa dikkat etmedir. Aynı zamanda ayak sağlığı için aşırı kilo almamak ve uygun ayakkabı giymekte çok önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Ses Kısıklığına Dikkat başlıklı makalemizde ses kısıklığı neden olur, ses kısıklığının nedenleri ve ses kısıklığının belirtileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz