yuz-yogasiyla-kirisiklara-elveda

Yüz Yogasıyla Kırışıklara Elveda


Yüz yogası yaparak kırışıklarınızdan kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz?

Uç Kaz, Uç!

Öncelikle alt göz kapağınızı tutun ardından bırakın. Sonra aynı şeyi parmaklarınızı kaz ayaklarının olduğu noktaya bastırarak biraz baskı uygulayın ve gözlerinizi açıp kapatın. Bu uygulama göz kenarlarındaki kazayağı kırışlıklarını engellemeye yardımcı olacaktır. Fakat bu bölgedeki deri çok hassas olduğu için sert davranmamaya dikkat etmelisiniz. Cildinizin temiz ve nemlendirilmiş olmasına da dikkat etmelisiniz.

Kukla Yüzü

Dişleriniz görünecek şekilde gülümseyiniz. Sonrasında parmaklarınız ile burnunuzun iki yanından bastırın ve yanlara doğru hafif bir şekilde baskı uygulayarak çekin. Bu poz yanaklarınızın dolgu işlemi gerektirmeden toparlanmasını sağlar. Ayrıca yanaklarınızın burnunuz ile birleştiği noktaların sarkmasını önlemiş olursunuz.

Bebek Kuş

Dilinizin ucunu damağınıza değdirin ve çeneniz tavana bakarken gülümsedikten sonra yutkunun. Bu uygulama çene ve boynunuzun sarkmasını büyük bir oranda önleyecektir. Çene ve boyun bölgesine güneş kremi sürmeyi ihmal etmemelisiniz.

Buddha Yüzü

Bu hareket yüz yogası adımlarının en kolayıdır. Yalnızca gözlerinizi kapatın ve kaşlarınızın arasındaki bölgeye yoğunlaşmaya çalışın ve hafifçe gülümseyin. Bu uygulama tıpkı bilgisayara reset atmak gibidir. Çoğu insan yüzünü buruşturduğunu fark etmez. Bu hareket yüz buruşturmanın etkisini tersine çevirmeyi sağlayacaktır.

Şaşırt Beni

Gözlerinizin beyazlarının neredeyse tamamı görünecek şekilde açmanız gerekiyor. Bunu gözleriniz sulanana kadar zorlayarak yapmalısınız. Göz çevresinde bulunan kasları çalıştırmayı sağlayan bu hareket buradaki kaslarınızı güçlendirerek alın kırışıklarınızın azalmasını sağlayacaktır.

Yanaklar

Ağzınızdan derin bir nefes aldıktan sonra aldığınız nefesi bir süre tutun. Yanaklarınızı şişirerek bu nefesi iki yanağınızın arasında kurbağa gibi gezdirin. Ardından bırakın. Bu poz yanak kaslarını güçlendirdiği gibi yanaklarınızın zayıflayıp güçsüz görünmelerini önlemektedir. Uzmanlar bunun için saksafon çalan kişilerin yanaklarının her zaman dolgun ve güzel görünmesini örnek gösteriyor.

Bir önceki yazımız olan Hassas Cilt Bakımı Nasıl Olmalı? başlıklı makalemizde cilt bakımı, cilt temizliği ve vücut bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

93
89 Paylaşım, 93 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir