yuzde-olusan-tuylenme

Yüzde Oluşan Tüylenmelerden Kurtulmanın Yolları


Yüzde oluşan tüylenmeler cildinizde kötü bir görünüme sebep olur. Makyaj yapsanız da kapanmayan tüyler bir hayli can sıkıcı bir hal alabiliyor. Yüzünüzde oluşan tüylenmeler den doğal yöntemlerle kurtulmanız mümkün.

Yüzde Oluşan Tüylenmelerden Kurtulmanın Yolları

Vücudunuzda çıkan tüylerden kurtulmanın birden çok yolu olabilir fakat vücudunuzdaki tüylenmeler den kurtulmak için kullandığınız çoğu yöntemi yüzünüzde uygulamanızın sonuçlar hiç iç açıcı olmayabilir.

Yazın da gelmesi ile birlikte güneş ile daha belirgin hale gelen tüylenmeler den kurtulmak için evde rahatlıkla kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz malzemeleri kullanabilirsiniz.

Yüzde Oluşan Tüylenmeler den Leblebi Tozu Maskesi ile Kurtulmanın Yolu

Leblebi tozu maskesini hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler;

# 2 çorba kaşığı leblebi tozu

# 1 çorba kaşığı süt kreması

# 2 çay kaşığı süt

# 1 çay kaşığı zerdeçal

Hazırlanışı;

Tüm malzemeleri ufak bir kase içerisine ekleyerek iyice karıştırın ve yumuşak bir kıvam elde edin. Hazırlamış olduğunuz Leblebi Tozu Maskesinin tamamını yüzünüze sürün ve yaklaşık 20-25 dakika bekleterek kurumasını bekleyin. Deniz yosunu süngeri var ise deniz yosunu süngeri ile yok ise lif yardımı ile nazik bir şekilde maskeyi cildinizden arındırın. Yüzünüzde oluşan tüylenmeler den tam anlamıyla kurtulmak istiyorsanız bu maskeyi haftada üç kez olacak şekilde yüzünüze uygulayın. Leblebi tozu maskesi aynı zamanda yüzünüzde oluşan ölü hücrelerden arınmanıza cilt tonunuzu eşitlemeye de yardımcı olacaktır.

Yüzde Oluşan Tüylenmeler den Mısır Unu Maskesi ile Kurtulmanın Yolu

Mısır unu maskesini hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler;

# 1 adet yumurtanın akı

# 1 çay kaşığı mısır unu

# 1 çay kaşığı toz şeker

Hazırlanışı;

Bir kase içerisine tüm malzemeleri ekleyin ve iyice karıştırın. Hazır olan mısır unu maskesini yüzünüze sürün ve 20-25 dakika yüzünüzde bekletin. Ilık su yardımı ile cildinizi maskeden temizleyin. Msır Unu Maskesini haftada 2 kez olacak şekilde yüzde oluşan tüylenmelerden kurtulmak için uygulayabilirsiniz.

Maskelerin düzenli kullanılması tüy problemlerine karşı en etkili şekilde sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Düzenli kullanılmadığı takdirde istediğiniz verimi almanızın mümkün olmadığını unutmayın.

Yüzünüzde oluşan tüylenmeler den kurtulmak için yağlı bir cilde sahip değilseniz sir ağda kullanarak da zaman içerisinde tüylenmeler den kurtulmanız mümkün.

Bir önceki yazımız olan Karma Ciltlere Özel Maske Tarifleri başlıklı makalemizde cilt bakımı, doğal cilt bakımı ve karma cilt maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

105
99 Paylaşım, 105 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir