yuzde-olusan-tuylenme

Yüzde Oluşan Tüylenmeye Karşı Bitkisel Çözüm


Yüz çevresinde oluşan tüylenme elbette biz kadınlar için bir hayli sıkıntılı bir durumdur. Yüz bölgesinde oluşan tüylenmeler birtakım sebeplerle meydana gelmesi muhtemeldir. Bunlardan bazıları stres kaynaklı, hormonel değişikliklerin ortaya çıkmasından, cilt için kullandığınız ürünlerin içeriğinden, bir sağlık sorunu sebebiyle kullandığınız hormonel ilaçlardan, genetik kaynaklı oluşabilmektedir.

Yüz bölgesinde oluşan tüylenmeler için genellikle kuaför salonlarında sir ağda yöntemiyle ya da ip ile tüylenmeye karşı geçici çözüm sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra lazer ince tüyler için çözüm sağlamadığından aksine lazer ile yanlış bir yöntemle yüzünüzdeki tüylenmelerin çoğalması da kaçınılmaz olabilir. Yüzde Oluşan Tüylenmeye Karşı Bitkisel Çözüm ile tüylenme probleminden doğal yöntemlerle kurtulmanız mümkün.

Süt, Zerdeçal ve Nohut Kürü: Cam bir kap içerisine 1 kahve fincanı süt, 1 tatlı kaşığı kadar zerdeçal tozu, yarım kahve fincanı nohut ununu ekleyin ve malzemeleri tahta kaşık yardımıyla iyice karıştırın ve yoğun bir kıvam elde edin. Hazırladığınız karışımı yüzünüze nazik bir şekilde masaj yaparak sürün. Yarım saat yüzünüzde beklettiğiniz kürü tüylerin çıkış yönünün aksine 5 dakika kadar tekrar masaj yapın ve kalıplaşan kürü yavaşça yüzünüzden soyun. Yüzünüzdeki tüylenme sorununa karşı etkili bir şekilde sonuç almak için 40 gün süresince haftada 2 kez aksatmadan kürü uygulamaya devam edin.

Bal ve Limon Suyu Kürü: Doğal içeriği sayesinde bal cildi nemlendirirken, tüylerin yumuşamasında etkilidir. Ağartıcı özellikte olan limon suyu ise yüz bölgesinin temizliğinin sağlanması ve peeling etkisi yaratmasının yanı sıra tüylerin köklerini de sıkıştırma özelliği bulunmaktadır. 2 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı limon suyunu cam bir kap içerisinde iyice karıştırın. Homojen hale gelen karışımı dairesel hareketlerle masaj yaparak yüzünüze yedirin. 20-25 dakika kadar beklettiğiniz kürü ılık su yardımıyla cildinizden temizleyin. Düzenli olarak 1 ay süresince haftada 2 kez olmak üzere uygulayarak etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Nane Çayı: Belki de çoğu kişinin tercih edeceği nane çayı vücudunuzun hormon düzeyini kontrol altına alıp düzenleme açısından etkili bir şekilde rol oynar. Yapılan araştırmaların sonucunda aşırı tüylenme sorunlarına karşın düzenli olarak nane çayı tüketmenin son derece etkili olduğu kanıtlanmıştır. 1 kupa bardağı suyu kaynatın ve kaynattıktan sonra içerisine 2 tatlı kaşığına yakın nane ekleyerek 10 dakika demlenmesini bekleyin. Günde 2 kez ve 15 gün boyunca düzenli olarak nane çayını tüketerek tüylenme sorununuzun azaldığını göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Siyah Noktalardan Doğal Yollarla Kurtulun başlıklı makalemizde cilt bakım maskesi, elma sirkesi ve kil maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

105
104 Paylaşım, 105 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir