yuzdeki-tuylerden-kurtulmanizi-saglayacak-maske-tarifi

Yüzdeki Tüylerden Kurtulmanızı Sağlayacak Maske Tarifi


Kadınların kişisel bakımda en dikkat ettiği noktalardan biri yüzdeki istenmeyen tüylerdir. Hele ki, esmer tenli ve tüyleri koyu olan kadınların yaşadığı en büyük problemlerden biri yüzdeki tüylerdir. Sarışın olsanız bile yüzünüzde bulunan tüyler özellikle pudra ya da fondöten sürdüğünüz zaman çok daha belirgin bir hale geleceği için daha da can sıkıcı bir hal alacaklardır. Peki, bu durumun önüne nasıl geçebilirsiniz? Evinizde kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz hem doğal hem de son derece etkili yüzdeki tüylerden kurtulmanızı sağlayacak maske tarifi ile karşınızdayız.

Maskenin İçinde Yer Alan Malzemeler:

# 10 gram limon suyu

# 1 fincan su

# 30 gram un (Tercihen nohut unu olursa daha iyi olur)

Maske Hazırlama ve Kullanımı:

Homojen bir karışım elde edene kadar tüm malzemeleri güzel bir şekilde karıştırın. Ardından hazırladığınız malzemeyi yüzünüze sürün. Yaklaşık olarak 15 dakika kadar yüzünüzde karışımın kurumasını bekleyin. Sonra kuruyan karışımı yumuşak bir havlu yardımı ile tüylerin çıkış yönüne gelecek şekilde sıkı sıkı bastırarak temizleyin.

Bir önceki yazımız olan Palmiye Yağının Faydaları başlıklı makalemizde doğal cilt bakımı, palm yağı ve palmiye yağı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

114
110 Paylaşım, 114 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir