zararli-aliskanliklar

Zaman Geçtikçe Fayda Sağlamak Yerine Zararı Olan Alışkanlıklar


Gençlik yıllarında çok faydasını gördüğünüz, fakat yıllar geçtikçe size zararı olan bazı alışkanlıklar vardır. Bu alışkanlıkların ne olduğunu mu merak ediyorsunuz? İşte karşınızda zaman geçtikçe fayda sağlamak yerine zararı olan alışkanlıklar

At Kuyruğu Saçınıza Zarar Verebilir

Saçlarınızı köklerinden sıkı bir şekilde çektiği için gelecekte saç dökülmesine ve kelliklere sebep olabilir. Saçınızı kurtarmak için at kuyruklarını daha gevşek saç modelleri ile değiştirmeniz daha iyi olacaktır.

Fazla Süt İçmek

Sütü tamamen hayatınızdan çıkarın demiyorum. Aşırı süt tüketiminin nahoş sonuçlarının farkında olmanızda fayda var. Süt, aktif yağ bezi işlevi gören androjenler içermektedir. Yani gözenekleri tıkayan ve cildi yağlandırarak yorgun görünmesine neden olan sebum üretir.

Güneş Kremini Yalnızca Yüze Sürmek

Kadınlar bütün bir yıl güneş kremi kullanmaya alıştı, fakat ellerine krem sürmeyi ne yazık ki unutuyorlar. UV ışınları el lekelerinin, yaş noktalarının ve kırışıklıkların ortaya çıkmasına neden olur. Bu yüzden özellikle yaz aylarındayken el, boyun ve göğüs bölgelerinize güneş kremi sürmeyi unutmayın.

Otururken Bacakları Çapraz Hale Getirmek

Bacaklarda ortaya çıkan varisler, damar sıkışması ve dolaşım bozukluklarından dolayı oluşur. Bu arada, “çapraz bacak” pozu kadınlarda pelvik bölgede kan durgunluğuna sebep olur. Kendinizi kontrol etmeniz kolay olmayacak, fakat rahat bir bilgisayar sandalyesi satın alarak bu alışkanlığı yok edebilirsiniz.

Islak Saçları Taramak

Islak saçları taramak hem saç dökülmesine neden olur hem de saç bakımında sıkça yapılan bir hatadır. Ekstra saç hasarını engellemek için ilk olarak saçınızı havlu ile kurutun. Sonra saç kurutma makinesiyle kurutun. Bu işlemlerden sonra fırça ile saçınıza model vermeye başlayabilirsiniz.

Makyaj yapmadan önce kaşları almak

Kaşlarınızı cımbızla şekillendirmeye mi karar verirdiniz? Bu işi yüzünüzü yıkadıktan sonra akşamları yapmanızı öneririm. Bu sayede bakterilerin gözeneklerinize girme riskini azaltacaksınız. Ayrıca kaşlarınızın etrafında oluşabilecek tahrişten kaçınmış olacaksınız.

Saç Kurutma Makinelerini En Yüksek Seviyede Kullanmak

Saçlar yüksek sıcaklıklara maruz kaldığında saç gövdesinin içinde küçük kabarcıklar ortaya çıkar. Bu kabarcıklar saçların kuru ve kırılgan olmasına neden olur. Saçınızı orta sıcaklıkta ve 15 cm uzaktan kurutmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Limonla Yapılan Bakım Sırları başlıklı makalemizde cilt bakımı, cilt maskesi ve limon maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

122
122 Paylaşım, 122 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir