zaman-yolculugunu-kanitlayan-fotograflar

Zaman Yolculuğunu Kanıtlayan Fotoğraflar


Zaman yolculuğu son günlerde sosyal içerik platformlarında çok fazla yazılıp çizilen hatta YouTube üzerinden de pek çok fotoğraf ve videolarla kanıtlanmaya çalışılıyor. Zaman yolculuğu ile ilgili bilim adamları farklı görüşlere sahip olsa bile, çoğu bilim adamı tarafından olabilirliği yüksek olduğu tartışmalarını başlatmıştır. İnternet üzerinde yer alan fotoğrafların birçoğunun oynandığı konusunda da tartışmalar olmuştur. Bu konuda fotoğraf uzmanlarının yorumladığı ve kitle olarak en çok konuşulan ve gerçeklik payı daha fazla olan fotoğrafları sizler için bir araya getirdik. Zaman yolculuğu yapıldığı iddia edilen bu fotoğraflara ister inanırsınız, ister inanmazsınız… Bu tamamen size kalmış bir durum. Fotoğraflar yalnızca Türkiye’deki paylaşım siteleri ve aynı zamanda dünya genelindeki sitelerde paylaşıldığı zaman en çok ilgi görenlerdir.

1940 Yılında Çekilen Zaman Yolculuğu

1940 yılında çekilen bu fotoğrafta ‘zaman yolcusu’ olarak tanıdığımız kişiyi görmekte pek zorlanmıyoruz. Kanada’daki yeni bir köprü açılışında çekilmiş olan bu fotoğraf karesi görenlerin oldukça ilgisini çekti. Neden mi? 1940 yıllarında bilindiği üzere gencin elinde bulunan fotoğraf makinesi o zamanlar üretilmemiştir. Ayrıca giyim tarzı da etrafında bulunan kişilere göre çok farklı… Bu fotoğraf karesinde merak edilen diğer bir önemli konu ise zaman yolcumuz tarihte o kadar önemli mekânlar varken, neden bir köprü açılışında bulunduğu ise merak konusu olmuştur. Fotoğraftaki adam günümüzdeki giyim tarzı ve güneş gözlüğü ile de dikkat çekmeyi başarmıştır. Fotoğraf uzmanlarıysa bu fotoğrafın gerçek olduğu konusunda hem fikirdir. Fotoğraf günümüzde Kanada’daki bir müzede sergileniyor. Zaman yolcusunun etrafında bulunan şapkalı ve takım elbiseli kişilerin hiç dikkatini çekmemesi ise zaman yolcusunun görünmez olduğunun kanıtı olarak gösteriliyor.

Limanda Zaman Yolculuğu

Zaman yolcumuz bu defa da 1905 yıllarındaki bir limanda görülmektedir. Limanda herkesin şapka takması ve saç tarzıyla ceket giymeyen bu genç etrafı izlerken görülüyor. Aynı zamanda bu fotoğraf karesinde görülen gencin en çok dikkat çeken bir diğer özelliğiyse saç stilinin günümüzde kullanılan Mohawk stili olmasıdır. Fotoğrafta dikkatleri üzerine çeken bu genç, o yıllarda neden bir limanda milleti izliyor düşüncesi tartışmalara yol açarken zaman makinesinin bulunmuş olduğu ya da farklı teoriler ortaya atılmasına sebep olmuştur.

Rudolph Fentz Olayı

Zaman yolculuğu ile ilgili diğer bir önemli olay ise ‘kayıp Rodolph Fentz’ olayıdır. Kayıp olarak bilinen Rudolph Fentz ile ilgili olaya baktığımız zaman olayın aslını şöyle özetlemek gerekir: 1950 senesinde Times Meydanı’nda yaşanan bu olayda aracın önünde bir anda beliren Rudolph Fentz, arabayı süren kişinin iddiasına göre bir anda belirmiştir. Yaşanan bu olayda 1870’li senelere ait giyim tarzının olduğu bilinirken, adamın üzerinde 1876 senesine ait olan bir tanede mektup bulunmuştur. Son derece gizemli olan bu adam araştırılma konusu olduğundan 1870 yıllarda ‘Rudolph Fentz’ için ‘kayıp ilanı’ haberleri yapıldığı ortaya çıkmıştır.

Bir önceki yazımız olan Asla Yapılmaması Gereken Gündelik Alışkanlıklar başlıklı makalemizde erkek sağlığı, kadın sağlığı ve listeler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

97
95 paylasim, 97 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı