zamanin-otesindeki-adam-nikola-tesla

Zamanın Ötesindeki Adam: Nikola Tesla


Belki tanıdığınız belki de hiç duymadığınız bir isimden bahsetmek istiyorum size. Zamanın ötesindeki adam; Nikola Tesla! Onun neden zamanın ötesinde olduğunu merak ediyorsanız, yazımı okumaya devam edin. 🙂

Nikola Tesla, birçok insana göre dünyanın en gelişmiş beyin yapısına sahip olan kişidir. Çağının gereksinimlerine göre çok üst düzey özelliklere sahip olan Nikola Tesla’nın ölümünün ardından yapılan bazı çalışmalar; onu uzaylı gösterecek kadar çirkinleşmiş olup, araştırmalarının arkasında gizli pencereler dahi aranmasına sebep olmuştu. Nikola Tesla’ın hayatı ile ilgili çok az bilgiler olmasına rağmen, bilinmeyen pek çok özelliği de bulunmaktadır. Nikola Tesla için hazırladığımız bu yazı, onun birçok kişi tarafından efsane olarak görülmesini sağlayacaktır.

Nikola Tesla, doğumuyla karanlığın çocuğu olarak adlandırılmıştır. Neden mi? Çünkü Nikola Tesla, yıldırım fırtınalarının yoğun bir şekilde etki gösterdiği Temmuz ayı gecesinde dünyaya gelmiştir. Nikola Tesla,  yetişkinliğinden ölümüne kadarki zaman içerisinde cisim ve maddeleri bilgilerden ziyade görünümleriyle hafızasına kaydeden bir adamdı. Buluşlarıyla ilgili tüm detayları ve sahip olduğu bilgileri hafızasına kaydetme özelliğine sahip olan Nikola Tesla, ciddi görünümünün yanında oldukça eğlenceli ve mükemmel bir espri anlayışına sahip olan bir adamdı. Nikola Tesla,  yaşadığı süre zarfında hiç kimseye düşmanlık duymamış olmasına rağmen, adı sürekli olarak Edison ile anılmaktaydı. Aslında bu duyumlar tamamen gerçek dışı bir durumdur. Nikola Tesla ve Edison birçok alanda ortak çalışmalar yapmışlardır. Ayrıca her ikisi de bireysel alanlarına yoğunlaşabilmek için ayrı kalarak hayatlarında ilerlemek durumunda kalmışlardır. Nikola Tesla, günümüz teknolojileriyle ilgili gelişmeleri bundan tam 100 yıl öncesinde tasarlamayı başarmıştır. Bu gelişmeler yalnızca taslak olarak kağıtlarda kalmıştı. Pek çok bilim insanı, Nikola Tesla için pratik yeteneğinin olmadığını belirtmiş ve bunun önemli bir eksiklik olduğunun altını çizmişlerdir. Kıtalar arasındaki iletişimi kurabilmek için çok iyi ve çok güçlü bir sistem geliştirmek istediğini belirten Nikola Tesla, bu iletişimin kontrollerinin cihazlar üzerinden sağlanmasını savunan bir adamdı. Günümüzde kullandığımız akıllı telefon ve internet girişimlerini planlayan Nikola Tesla’nın ne kadar pratik bir zekaya sahip olduğu ve ileri görüşlüğü bu düşüncesiyle kanıtlanmaktadır.

Eğer mail teknolojisi o günlerde keşfedilmiş olsaydı, dünya bugün 100 kat daha gelişmiş olacaktı. Nikola Tesla’nın iddialı buluşu olan ve frekans üreticisi olarak adlandırılan makine, bilinçsiz ve yanlış bir kullanım sonucunda başta Nikola Tesla’nın evi olmak üzere bütün şehri yıkabilecek bir deprem etkisi oluşturacak düzeydeydi. Deprem makinesi olarak adlandırılan bu güçlü cihaz, günümüzde hala efsane olarak görülmektedir. Hem estetik hem de stil merakına sahip olan Nikola Tesla, kendi görünümüyle her zaman gurur duyardı. Hayatında görmeyi tahammül edemediği tek şeyin inci olduğunu söylemiştir. Çevresinde inci takı takarak gezen tipler olduğu zaman bulunduğu ortamı değiştirdiğini belirten Nikola Tesla, bu korku veya istemsizliğin niçin meydana geldiğini ise hiçbir zaman açıklayamadı.

Bir önceki yazımız olan Büyük Göğüslü Kadınların Başına Gelen Can Sıkıcı Durumlar başlıklı makalemizde eğlence, foto galeri ve kadın hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

95
87 paylasim, 95 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı