zayiflamak-isteyenlere-yesil-kahve

Zayıflamak İsteyenlere Yeşil Kahve!


Yeşil kahve; bildiğimiz normal kahvenin ham, yani henüz kavrulmamış halidir. Yeşil kahvenin hazırlanışı ve tüketimi ise kahveden biraz daha farklıdır. Daha önceden bulunması zor olan  bu  kahve çekirdekleri şimdi neredeyse tüm aktarlarda mevcuttur. Yeşil kahvenin kilosu genel olarak 20 ila 25 lira arasında değişmektedir. Yeşil kahvedeki antioksidan miktarı bildiğimiz diğer kahve oranından çok daha fazladır. Ayrıca vitamin ve aminoasit bakımından da diğer kahveye oranla daha fazladır. Normal kahveden farklı olarak yüksek ısıda kavrulmadığı için klorojenik asit içermektedir. Klorojenik asit, yağ yakma özelliğine sahiptir. Yeşil kahvede %47 daha fazladır. Yeşil kahve ile zayıflamak bildiğimiz normal kahve ile zayıflamaktan 2 kat daha etkilidir. Tabi ki diyette yalnızca yeşil kahve içip oturmak zayıflatmaz. Egzersiz yapmayı ihmal etmemelisiniz. Yeşil kahvede kafein miktarı daha azdır. Çünkü kafein oranı kavrulma işlemi uzadıkça artar.

Yeşil Kahve Nasıl Hazırlanır?

Yeşil kahve çekirdeğinin  öğütülmesi gerekiyor. Daha sonra ise bildiğimiz klasik yöntem ile kahveyi yapabilirsiniz. 1 fincan  yeşil kahve hazırlamak için; 1 tatlı kaşığı yeşil kahveyi cezveye koyun ve  Türk kahvesi gibi pişirin. İçebilirsiniz, afiyet olsun.

Yeşil kahvenin tadı ve kokusu çok fazla kahve tadını andırmamaktadır. Daha çok bitki çayına benzer. Günde 2 fincandan fazla içmemelisiniz.

Yeşil Kahve Ne Kadar Süre İçilmeli?

Uzmanlar sürekli kullanılan ilaçları ve bitkisel çayları uzun süre kullanmanızı tavsiye etmiyor. Bitkisel bile olsa vücut bir süre sonra içtiğiniz çaya bağışıklık kazanarak ilk zamanki etkisini gösterememektedir. Bu yüzden bitki çaylarını ve yeşil kahveyi 15 günden fazla kullanmamalısınız. 1 ay ara verdikten sonra tekrar kullanabilirsiniz.

Yeşil Kahvenin Yararları

# Kavurma işlemi olmadığı için veya daha az olduğu için kafein oranı daha azdır.

# %100 doğal bir içecektir.

# Yeşil kahve yüksek miktarda antioksidan içerir.

# Şeker hastaları içebilir. Çünkü kan şekerini düzenlendiği tespit edilmiştir.

# Beyni ve sinir sistemini uyarıcı özelliği bulunmaktadır.

# Diğer kahveler gibi yeşil kahve tüketimi sonrasında halsizlik, yorgunluk ve uyuklama gibi sorunlar ortadan kalkar.

# Antioksidan bakımından zengin ve faydalı bir içecektir.

# Bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur.

# Enerji verir, zinde hissettirir.

Bir önceki yazımız olan Vanilyanın Bilinmeyen Faydaları başlıklı makalemizde şifalı bitkiler ve vanilyanın faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

93
89 Paylaşım, 93 Beğeni

3 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir