zeki-insanlarin-5-onemli-ozelligi

Zeki İnsanların 5 Önemli Özelliği


Genellikle zeki insanların yaşamlarını mercek altına alan bilim adamları, bazı ortak özellikler keşfederek merak edilenler ile ilgili yeni bir araştırma raporu yayımladı. İlk olarak bir klişe haline gelen zeki insanların ‘asosyal ve içe kapanık oluşları’ gibi yakıştırmaların hiçte geçerli olmadığını öğrendiğimiz zaman bizde şaşırmıştık. Sizin için hazırladığımız listede zeki insanların sahip olduğu 5 önemli özelliğe yer verdik.

  • Zeki insanlar genellikle fikirleri ve düşünceliyle hareket etmektedir. Bu nedenden dolayı karşısındaki insanın fikirlerini önemser ve her ne olursa olsun nezaket kurallarına uyarak karşı tarafa değer verilerler. Hassas bir yapıya sahip olmaları sebebiyle sanıldığı gibi duygusuz kişiler değillerdir. Aksine içlerinde büyük bir derinlik vardır ve duygusal bir ruha sahip kişilerdir.
  • Zeki insanlar, araştırmacı bir ruha sahip oldukları için büyük bir fiziksel enerjiye sahip olmalarıyla bilinirler. Daha sonra kazanılan bu özellik, çalışmaları esnasında koordineli ve düzenli bir işleyiş oluşturmalarında büyük bir etkendir.
  • Zeki insanların ortak özelliklerinden bir diğeri de, doğal bir ruh haline sahip olmalarıdır. Ortama ve çevresel şartlara göre değişiklik gösterebilen ruh halleri, kimi zaman bir çocuk gibi görülebildiği gibi alanında ciddi çalışmalar yapan bir kişiyi de yansıtabilir. Kamuflaj görevi üstlenebilen bu etken sebebiyle zeki insanların keşfedilememesine neden olabilir.
  • Üzerinde yaptıkları çalışmalar zeki insanlar için son derece kutsal niteliğindedir. Çocukları gibi gördükleri projeleriyle yeri geldiği zaman oynar, hatta ve hatta onlara karşı şefkat bile gösterirler. En temelinde projelerine ve kendilerine çok büyük bir saygı duyarlar. Çifte bir ruh haline sahip olmaları sebebi ile girişimlerinin büyük bir bölümünü hayal dünyalarında yaşamaktadırlar.
  • Size, hem zeki hem de girişimci bir insanla tanıştığınız zaman kesinlikle inatlaşmamanızı öneriyoruz. Neden mi? Eğer bu iş ya da proje üzerinde çalışma yürütüyorlarsa, kimsenin bu duruma mani olmasını istemeyeceklerdir. Her zaman bildikleri yolun doğruluğuna inanırlar. Zeki insanlar farklı düşüncelerin kendilerine etki etmelerine izin vermezler. Hatta bu durumu kural gibi görürler.

Bu okuduklarınızdan sonra zeki insanlara bakış açınız nasıl olacak, merak ediyorum. 🙂

Bir önceki yazımız olan Zamanın Ötesindeki Adam: Nikola Tesla başlıklı makalemizde kültür ve sanat ve teknoloji hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

92
87 paylasim, 92 puan

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı