Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2017

Zeytin Çekirdeğinden Kolye ve Tesbih

Zeytin Çekirdeğinden Kolye ve Tesbih

Balıkesir’de yaşayan ilginç tasarımcı, topladığı tüm zeytin çekirdeklerini delerek özel olarak ürettiği kolye ve tesbihleri satıyor. Gökhan Fırandaoturan, emekli olduktan sonra takı tasarımına başladı.

ÖNCE TOPLUYOR SONRA KURUTUYOR

Zeytin çekirdeklerini çeşitli işlemlerden geçirdikten sonra takıya dönüştüren 51 yaşındaki Gökhan Fırındaoturan, fabrikalardan topladığı zeytin çekirdeklerini kurutup yıkıyor, daha sonra yağından arındırdıktan sonra deliyor. Çekirdekleri dizip tesbih ve kolye hazırladığını ifade eden Gökhan Fırındaoturan’ın yaptığı bu takılar görenler tarafından çok beğeniliyor. Yaşadığı yörede çok fazla zeytin ağacı olduğu için zeytin atıklarının çöpe gittiğini ve bunları görünce değerlendirmek istediğini söyledi. Turistlerin ise hediyelik eşya olarak yaptığı bu takıları satın aldığını söylüyor. El emeği ile yaptığı tespihleri 5 liradan, kolyeleri ise 10-20 lira arasında değişen fiyatlar ile satıyor.

Bir önceki yazımız olan Karanlığın Kraliçesi başlıklı makalemizde mankenler nasıl beslenir, manken olmak için en az kaç yaşında olmak gereki ve kilolarına rağmen manken olan kızlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz